Reklama

Sharp Aquos R2 compact – prvý smartfón s dvoma výrezmi v displeji

Zdroj | Sharp
Stanislav Vinc
Zdroj | Sharp
Zdroj | Sharp

Väčšina výrobcov smartfónov sa snaží výrez v displeji čo najviac zamaskovať, Sharp Aquos R2 compact má hneď dva výrezy a vôbec sa za ne nehanbí.

Väčšina smartfónov má dnes výrez kvôli prednému fotoaparátu, ktorý bráni výrobcom v tom, aby mohli natiahnuť obrazovku cez celú prednú stranu zariadenia. To platí aj pri novom Sharp Aquos R2 compact, ktorý však okrem toho prišiel o časť obrazovky kvôli snímaču odtlačkov.

Zdroj | Sharp

Snímač odtlačkov v tomto prípade neslúži iba na odomykanie smartfónu, ale aj na pohyb v systéme pomocou rôznych gest. Čo sa týka samotného displeja, ide o 5,2-palcový IGZO LCD displej s rozlíšením 1 080 x 2 280 pixelov, ktorý ponúka 120-Hz obnovovaciu frekvenciu a podporu pre štandard HDR10.

Pozrite si

Vivo Y95 – luxus navonok, základná výbava vo vnútri

V hornom výreze je umiestnený 8-megapixelový fotoaparát s clonou f/2,2 a na opačnej strane nájdeme 22,6-megapixelový fotoaparát s clonou f/1,9. Smartfón je postavený na čispete Qualcomm Snapdragon 845, ktorému sekunduje grafický čip Adreno 630 a 4 GB RAM.

Zdroj | Sharp

Interné úložisko s kapacitou 64 GB je možné rozšíriť pomocou microSD kariet a príjemným prekvapením je IP68, teda certifikát odolnosti voči vode a prachu. Operačným systémom je aktuálny Android 9.0 Pie, no sklamaním je batéria s kapacitou 2 500 mAh.

Zdroj | Sharp

Sharp Aquos R2 compact príde do predaja v januári 2019, no mimo japonský trh sa zrejme nikdy nedostane. Dizajnový trend sa uberá opačným smerom, výrobcovia sa pomaly ale isto výrezov zbavujú a teda v tomto prípade ide skôr o marketingový výstrelok, než o seriózny dizajn pre bežných spotrebiteľov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.