Reklama

Sharp AQUOS LE925: žltá všetko zmení

Roman Calík

Sharp na IFA 2010 v Berlíne predstavil dva kúsky svojho nového modelového radu LE925. Jedná sa o rad 3D LCD televízorov AQUOS s technológiou Quattron, vyvinutou samotným Sharpom, ktorá pridáva žltú farbu k trom základným farbám RGB.

Sharp Aquos LE925

Možno je práve toto cesta, ktorou sa budú výrobcovia audiovizuálnej techniky poberať. Keď už pomaly nie je čo zväčšovať a stenšovať, čo tak zdokonaliť kvalitu zobrazenia? Práve technológia Quattron by mala výrazne zvýšiť kvalitu reprodukcie zobrazených farieb. Kombinácia YRGB (žltá, červená, zelená a modrá) rozširuje farebné spektrum a umožňuje reprodukciu farieb ako napríklad trblietavo zlatú a slnečnicovo žltú, dokonca i azúrovo modrú, alebo smaragdovú farbu oceánov. Modelový rad LE925 bude mať navyše integrované technológie FRED a Sidemount Scanning LED, čo bude mať za následok až 1,8 násobne vyšší jas obrazovky ako pri tradičných LCD paneloch s tromi základnými farbami. Konverzia 2D do 3D je samozrejmosťou, zaujímavá je funkcia prezerania 3D obsahu v 2D zobrazení, individuálne aktivovaná na okuliaroch diváka.

Sharp Aquos LE925

Sharp vo veľkej miere investuje aj do inovácie dizajnu, čo je naozaj vidieť. Avšak hrúbkou panelu 39 milimetrov nemôže konkurovať modelom niektorých iných značiek. Otázne je, či je tento údaj relevantný. Výbornou a rozšírenou funkciou prezerania on-line obsahu je AQUOS NET+ a umožňuje používateľom sledovať videoobsah a rôzne služby na internete. Rad LE925 bude obsahovať dva modely s uhlopriečkami obrazu 60” (152,4 cm) a 46” (116,8 cm). Dúfame, že na uvedenie na trh už nebudeme musieť dlho čakať.

Sharp Aquos LE925

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.