Reklama

Sharp AQUOS LE820E: streľba do žltého a úspora energie

Roman Calík

Japonský výrobca kvalitných „zobrazovačov“ predstavil svoje nové modely LCD televízorov s novou funkciou. Pixle tvoriace jeho obrazovku pozostávajú až zo štyroch farieb. Navyše je rekordmanom v nízkej energetickej spotrebe.

Sharp RGBY

Ako asi každý vie, klasické zloženie pixela na LCD obrazovke pozostáva z troch základných farieb RGB. Práve som sa veľmi pozorne pozrel na monitor, na ktorom píšem a naozaj. Sharp ale prišiel s novinkou – pridal štvrtú základnú farbu, a to žltú. O novinke sme už síce stručne písali, no pripomeňme si, že štvorzložkové pixle majú vytvoriť ešte krajší, farebne ostrejší a dynamickejší obraz. Zvlášť odtiene modrej, zelenej, žltej, hnedej a zlatej budú brilantnejšie. A zároveň by to podľa výrobcu mal byť veľký krok k prirodzenejšiemu zobrazeniu farby ľudskej pokožky na obrazovke. Aj vás napadá, koho takáto telka asi najviac poteší? Navyše všetko to bude blikať na frekvencii 100 Hz.

Sharp RGBY

Nové úsporné „telky“

Novú technológiu ponúknu modely AQUOS LE820E a LE810E s uhlopriečkami 102, 117 centimetrov, pričom model LE820E si kúpite aj s uhlopriečkou 132 centimetrov. Nový druh panela televízorov samozrejme musí dobre zvládať aj temné scény. O to sa stará LED okrajové podsvietenie, ktoré zvyšuje kontrast, znižuje elektrickú spotrebu a dovoľuje dizajnérom všetko to naládovať do tenučkého tela. Dizajn celkovo je subjektívne veľmi príjemný. Sklenený podstavec, podsvietené ovládacie prvky a tzv. bezrámový povrch obrazovky prekrytý jedným kusom skla si zamilujete. Prvé s tým tuším prišlo LG, potom Sony a teraz Sharp. Vďaka RGBY funkcii, LED podsvieteniu a ostatným „fičúram“ je spotreba u zatiaľ najväčšieho modelu s uhlopriečkou 52 palcov na úrovni pekných 96W. Model s uhlopriečkou 46 palcov zhltne len 85W a najmenší 42-palec pekných 71W.

Sharp RGBY

Sharp AQUOS LE820E

Nové televízory Sharp AQUOS LE820E sú vybavené i digitálnym tunerom pre terestriálne a káblové vysielanie, USB konektorom na priame prehrávanie videa z externých zdrojov a podporované je i bezdrôtové pripojenie do domácej siete DLNA. Bonusom je funkcia Timeshift s vnútornou kapacitou 8 GB, ktorá umožní pozastavenie alebo pretočenie televízneho vysielania. Tento objem postačí na hodinu vysielanie v HD kvalite. Podľa prieskumov sa má v Európe v tomto roku predať 6,9 mil. televízorov s LED podsvietením. Ak sa medzi danú skupinu plánujete začleniť, skúste sa pri rozhodovaní v nejakom showroome pozrieť aj na tento nový AQUOS. V predaji bude v uvedených uhlopriečkach od apríla za zatiaľ neuvedenú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.