Reklama

Sharp AQUOS BD-HDW700/BD-HDW70: keď 50 GB nestačí

Roman Calík

Spoločnosť Sharp predstavila dva nové modely AQUOS Blu-ray rekordérov BD-HDW700/BD-HDW70, ktoré ako prvé na svete umožňujú nahrávanie a prehrávanie trojvrstvových a štvorvrstvových Blu-ray diskov s kapacitou až 128 GB.

 Sharp AQUOS BD-HDW700

Disková jednotka obdivoch Sharp AQUOS BD-HDW700 a BD-HDW70 rekordérov bola vyvinutá v spolupráci spoločností Sharp a Pioneer. Okrem podpory nových BDXL diskov tieto rekordéry podporujú aj disky s 3D obsahom. BDXL je nový formát viacvrstvových zapisovateľných Blu-ray diskov so zvýšenou kapacitou. Štandardný Blu-ray disk má kapacitu 25 GB, dvojvrstvový až 50 GB, s formátom BDXL sa ale dostávame niekde úplne inde. Disk s tromi vrstvami unesie 100 GB dát, dodatočná štvrtá vrstva posunie kapacitu na neuveriteľných 128 GB.

Sharp AQUOS BD-HDW700

Model BD-HDW700 disponuje 2 TB pevným diskom, ak si zaobstaráte model BD-HDW70, budete sa musieť uspokojiť s 1 GB diskového priestoru. Slúchadlový výstup obidvoch AQUOSov podporuje a vytvára priestorový zvuk, takže priestorový zvukový efekt si vychutnáte aj s obyčajnými slúchadlami z vášho osobného prehrávača. Konektivita obidvoch rekordérov je výborná, z nezvyčajných funkcií spomeniem možnosť sledovať obsah na ďalšom AQUOS televíznom prijímači v inej miestnosti pomocou domácej siete LAN. Ak ste už predtým skúsili výhody formátu Blu-ray, bude sa vám len ťažko zostávať pri klasickom DVD. Predávať sa začnú práve dnes len v Japonsku. Dúfam, že do Európy dorazia už čoskoro.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.