Reklama

Sexi body, ktoré uľaví od menštruačných bolestí

Zdroj | Body Moody
Lissett Pliešovská
Zdroj | Body Moody
Zdroj | Body Moody

Každá žena aspoň raz zažila bolesti počas menštruácie, tie menej šťastné sa s týmto typom bolesti stretávajú pravidelne každý mesiac počas svojich dní. Niektoré by najradšej preležali schúlené do klbka pod perinou, iné užijú lieky na bolesť, dokonca poznám pár žien, ktorým pomohli teplé obklady, alebo pohárik domácej slivovice.

Ani jedna si však nemôže dovoliť ostať len tak pre bolesť doma, zamestnávateľ by nás nepochválil a určite by sa s nami veľmi rýhlo rozlúčil, ak by dôvodom bola bolesť počas menštruácie. Tak sme sa naučili nejako fungovať aj počas týchto bolestivých a nekomfortných dní.

Nad týmto ženským problémom sa zamyslela aj mladá priemyselná dizajnérka Kateřina Rydlová. Absolvovala Ústav priemyselného dizajnu na Fakulte architektúry ČVUT v Prahe so smerovaním k interiéru, napokon sa však rozhodla pre oblasť zdravotných a lekárskych pomôcok. Už v roku 2018 začala realizovať nápad na pomôcku, ktorá by ženám pomohla zvládnuť bolesti brucha spôsobené menštruáciou.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vymyslela textilné body, ktoré dokáže ženy príjemne zahrievať a tým znižovať bolesti trebárs počas práce. Prehriatie podbruška pomáha rozprúdiť krv, uvoľňuje a zároveň okysličuje orgány. Hlavnou ideou Kateřiny bolo teplo, ktoré si dokáže žena obliecť. Prvé navrhnuté body malo veľkú batériu, drôty. Nešlo o body, ktoré by sme si mohli obliecť, nosiť a zároveň ho nebolo vidno. Preto na svojom projekte pracovala ďalej, dokázala spojiť látku s hrejivou vodivou vrstvou s hrúbkou jeden milimeter a začala rozmýšľať ako napojiť túto vrstvu na zdroj energie tak, aby bolo možné body prať.

Spolu so švédskou firmou Inuheat vytvorili produkt, ktorý vydrží minimálne 200 pracích cyklov bez poškodenia hrejivosti. Stačí body pripojiť a ovládať cez batériu, tá ho dokáže poháňať sto minút pri maximálnej teplote.

V roku 2021 nastal zlom, keď sa do projektu zapojila Dorota Kajfoszová a založili spoločne firmu Body Moody. Pomohla s preklopením projektu do biznisovej podoby. Svoje úlohy maju pevne stanovené, Rydlová sa stará o prudukt, jeho vývoj a realizáciu seriovej výroby. Ulohou Kajfoszovej je marketing a predaj.

Výsledok je doslova neuveriteľný. Tieto unikátnou technológiou vybavené body vyzerajú ako bežné body a neuberajú nič z pôvabu nositeľky. Nosiť sa dajú pod tričkom, ale pokojne si naň môžete obliecť len bundu a vyraziť s kamarátkami.

Zdroj | Body Moody

Body mierne zahreje spodnú časť brucha a krížovú časť chrbta až po zadok. Predná a zadná časť je potiahnutá zdravotne nezávadnou teplovodivou vrstvou, funguje podobne ako elektrická prikrývka. Je hrubá len 1 mm, takže ju ani neucítite. Po pripojení powerpacku sa začne vytvárať príjemné teplo. Teplotu môžete regulovať buď priamo na powerpacku, ktorý má 3 nastavenia, alebo cez mobilnú aplikáciu, kde máte okrem 10 nastavení ďalšie užitočné funkcie – viete si ovládať intenzitu, nastaviť čas, či skontrolovať kapacitu batérie.

Pre nás ženy je najdôležitejšie prostredníctvom integrovaného tepla do textilného body uľaviť si od bolesti a dokázať lepšie zvládnuť náročné, bolestivé dni počas menštruácie.

Body si už môžete predobjednať, na výber je v piatich veľkostiach (XS, S, M, L a XL). Cena je určená na 9 950 Kč (cca 417 eur).

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.