Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2019

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2019
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2019
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Filmová a seriálová jeseň pokračuje a streamovacie služby Amazon Prime, HBO GO a Netflix si pre nás pripravili opäť bohatú nádielku. Čo sa oplatí pozerať v mesiaci október?

Ide o pravidelný seriál, v ktorom každý mesiac prinášame aktuálne tipy na filmy, seriály či televízne show, ktoré sa objavia na najväčších stramovacích službách – Amazon Prime, Netflix a HBO GO.

Pod každým seriálom je dátum americkej premiéry. Väčšinou sa v tento deň objaví seriál aj na slovenskom Netflixe, na HBO GO a Amazone, no môžu existovať výnimky.

Ku každému seriálu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2019

In the Tall Grass

Netflix – 4. október

IMDB – 8,5/10

Rotten Tomatoes – 50 % (Tomato Meter)

ČSFD – N/A

Október je mesiac, kedy zvyknú mať premiéru horory, keďže koniec októbra je vždy v znamení Halloweenu. Pre Netflix tento október nebude výnimkou a už začiatkom mesiaca prinesie originálny horor In the Tall Grass. Ten, ako už názov napovedá, nás zavedie na trávové pole, do ktorého keď raz vojdete, už sa z neho nedostanete.

Po horore Bird Box a Quiet Place tak ide o ďalší originálny nápad na hororový motív. Filmu už pribudli aj prvé hodnotenia, no tie sú značne rozporuplné. Kým na Rotten Tomatoes dosiahol seriál priemerných 50 %, na IMDB je to slušných 8,5 bodov z 10.

Catherine the Great

Amazon Prime – 4. október

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Po seriáli Chernobyl tu máme ďalšiu historickú minisériu od HBO. Tentokrát pôjde o spracovanie životopisu najslávnejšej ruskej panovníčky Kataríny Veľkej. Jej príbeh sa nám predstaví v štyroch dieloch a hlavnú úlohu si zahrala legendárna Helen Mirren. Prvého dielu by sme sa mali dočkať už tento týždeň.

Ak obľubujete historické seriály z prostredia politických intríg, potom si tento seriál určite nenechajte ujsť. Seriál sa bude venovať poslednej etape jej života a okrem politiky pôjde aj o ľúbostnú drámu, keďže Katarína Veľká udržiavala pomer s ruským vojenským veliteľom Grigorijom Potemkinom, ktorého si zahral Jason Clarke.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2019

Goliath Season 3

Amazon Prime – 4. október

IMDB – 8,2/10

Rotten Tomatoes – 83 % (Tomato meter), 73% (Audience Score)

ČSFD – 81 %

Populárny seriál z Amazon Prime sa v októbri vráti s treťou sériou. Ak ste nemali možnosť vidieť predchádzajúce dve, určite vám tento seriál odporúčame. V hlavnej úlohe sa opäť ukáže perfektný Billy Bob Thornton, ktorý už v minulosti hral v perfektnom seriáli Fargo.

Thorton hrá postavu vyhoreného právnika Billyho McBridea, ktorý vyšetruje zločiny. Tentokrát bude riešiť prípad farmy, kde miestny miliardár vytvoril schému na krádež vodných zásob. Pri Goliath tiež treba dodať, že seriál má stúpajúcu kvalitu a druhá séria podľa kritikov jednoznačne prekonala tú prvú. Uvidíme, či tento trend bude pokračovať.

El Camino: A Breaking Bad Movie

Netflix – 11. október

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Príbeh, ktorý priamo nadväzuje na jeden z najúspešnejších seriálov všetkých čias – Breaking Bad. Pôjde o film, ktorý sleduje Jesseho Pinkmana, po tom, čo uniká pred Jackom Welkerom a jeho gangom.

V hlavnej úlohe sa predstaví Aaron Paul a podľa prvých trailerov sa môžeme tešiť na návrat atmosféry Breaking Bad. O réžiu sa postaral Vince Gilligan, ktorý režíroval niektoré epizódy pôvodného seriálu.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2019

Fractured

Netflix – 11. október

IMDB – 8,5/10

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Predstavte si, že prídete so svojou dcérou a manželkou do nemocnice. Dcéru odvezú na magnetickú rezonanciu, manželka ide s ňou a vy zaspíte v čakárni. Keď sa prebudíte, zistíte, že v nemocnici nemajú žiadne záznamy o vašom príchode a o tom, že ste prišli s nejakou rodinou. Takto sa začína zaujímavý triler od Netflixu.

V hlavnej úlohe sa predstaví Sam Worthington, ktorého si môžete pamätať z filmu Avatar. Po dlhej dobe sa dočkáme zaujímavého trileru, ktorý nie je seriálom.

Watchmen

HBO GO – 20. október

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Najočakávanejší komixový seriál tohto roku príde až na konci októbra, no podľa trailerov sa máme rozhodne na čo tešiť. Z dielne HBO tak dostaneme novú verziu populárneho komixového príbehu. Ten bol v minulosti spracovaný už ako úspešný film a tiež ako animovaný seriál.

Prvá séria bude mať osem dielov a zavedie nás do sveta, v ktorom sú superhrdinovia na okraji spoločnosti. Napriek tomu, že seriál je zasadený do súčasnosti, nebudú v ňom smartfóny ani internet. Zo známych hereckých mien sa v seriáli objaví Jeremy Irons, Don Johnson či Robert Redford.

https://www.youtube.com/watch?v=-33JCGEGzwU

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v júni 2019

Keďže október je skutočne bohatý na novinky, nie všetky filmy a seriály sa zmestili do nášho výberu. Preto ich aspoň spomenieme v závere. V októbri sa na Netflixe dočkáme 5. série populárnej gangsterky Peaky Blinders, ktorá v auguste mala premiéru na BBC. Z filmov sa môžeme tešiť na perfektne obsadené snímky Dolemite is my name a Laundromat. Oba filmy sa objavia na Netflixe.

Z hororov sa na Netflixe dočkáme Rattlesnake a Eli a zo žánru sci-fi sa môžeme tešiť na Raising Dion. Z dokumentárnych seriálov sa dočkáme druhej série Rotten a z animovaných seriálov pre dospelých Netflix ponúkne 3. sériu seriálu Big Mouth.