Séria odolných smartfónov Caterpillar sa rozširuje o prémiový Cat S62 Pro

ZDROJ | Caterpillar

Odolné smartfóny značky Caterpillar sú pripravené na naozaj nešetrné zaobchádzanie a výnimkou v tomto smere nie je ani nový model Cat S62 Pro. Nový model však nedáva na druhú koľaj ani dizajn a softvér, vďaka čomu sa hodí aj do podnikov a kancelárií.

Prémiová séria smartfónov Cat S6X posúva pôvodný výrazne pogumovaný a stavbársky ladený dizajn odolných smartfónov na inú úroveň. Prednosť v prípade nového modelu Cat S62 Pro dostáva oceľ, detailne opracované detaily, zaujímavejší hardvér a dlhodobá softvérová podpora.

Práve so softvérom začalo dnešné predstavenie nového modelu, pri ktorom výrobca sľubuje minimálne jednu veľkú aktualizáciu operačného systému Android 10 na Android 11 a až 3 roky dostupnosti bezpečnostných aktualizácií.

ZDROJ | Caterpillar

Smartfón taktiež podporuje platformu Android Enterprise pre vzdialenú správu smartfónu a jednoduchú inštaláciu podnikových aplikácií spolu s platformou Google Zero-touch Support.

Čím sa samozrejme smartfóny značky Caterpillar vyznačujú okrem odolnosti, je termálna kamera FLIR, ktorá dokáže zachytávať fotografie a videá s meraním a zobrazením teplotnej mapy. Nový Cat S62 Pro ponúkne v tomto smere nový termálny senzor FLIR Lepton so 4-násobným počtom termálnych pixelov.

ZDROJ | Caterpillar

Termálny obraz kamery má byť o 30 % ostrejší a ponúka o 10 % širší zorný uhol. V smartfóne, ktorý ponúka oproti svojmu predchodcovi o 10 % väčšiu obrazovku, pritom termálny senzor zaberá o 12 % menej priestoru. Teplotu dokáže merať v rozsahu od -20 °C do +400 °C.

ZDROJ | Caterpillar

Nový model ponúkne aj nové duálne zobrazenie, v rámci ktorého dokáže softvér smartfónu prekryť termálnu fotografiu s obyčajným záberom. S orientáciou v termálnych snímkach pomôže aj nová funkcia umožňujúca pridanie textových popisov. Novinkou je tiež možnosť zmeny miesta, na ktorom bude po nasnímaní fotografie meraná teplota.

ZDROJ | Caterpillar

Po stránke odolnosti je už samozrejmosťou ochrana na úrovni IP68, ako aj vojenská certifikácia MIL-STD-810H. Bez problémov tak odolá pádu z výšky 1,8 metra, no ako sme sa mohli presvedčiť počas predstavenia, aj priamym úderom kladiva po obrazovke.

Pozrite siMotorola one fusion+ je trendový smartfón s pop-up kamerou

Po stránke bežnej výbavy ponúka nový model 5,7“ Full HD+ displej s pomerom strán 18:9, 12 Mpx duálny zadný fotoaparát a 8 Mpx selfie fotoaparát. Poháňať ho bude čipset Qualcomm Snapdragon 660 doplnený o 6 GB RAM a 128 GB úložisko s možnosťou rozšírenia pomocou microSD karty. Batéria ponúka kapacitu 4 000 mAh.

ZDROJ | Caterpillar

Vo výbave modelu Cat S62 Pro nechýba ani NFC, Bluetooth 5.0 a v samostatnej verzii aj podpora dvoch SIM kariet. Podpora 5G sietí zatiaľ prémiovému modelu chýba a do jej podpory sa Caterpillar z dôvodu slabého pokrytia a vysokých nákladov na výrobu ani veľmi nehrnie. Cat S62 Pro bude okrem bežných predajcov dostupný aj u operátorov za cenu 649 €.

ZDROJ | Caterpillar

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku