Séria Motorola moto g7 chce ponúknuť najlepšie smartfóny do 300 €!

Séria moto g smartfónov Motorola má dlhodobo najlepší pomer cena/výkon nielen v portfóliu výrobcu. Najnovšia generácia g7 opäť prekvapuje. Toto ponúkne do 300 €.

Motorola moto g6 bola globálne veľmi úspešným smartfónom. A darilo sa jej aj na Slovensku. Celkovo bolo počas roka 2018 u nás 104 000 aktivácií smartfónov Motorola. Pritom moto g séria tvorila viac ako 50% z nich.

Preto si Motorola od novej série moto g7 sľubuje veľa. Napríklad podľa prieskumu výrobcu medzi 5 najdôležitejších parametrov, pre ktoré si ľudia vybrali predchádzajúcu generáciu, patrí rýchle nabíjanie, výdrž batérie, rýchlosť smartfónu, veľkosť uhlopriečky a čítačka odtlačkov prstov.

Nová séria moto g7 chce zaujať najmä kvalitným fotoaparátom, výdržou batérie a výkonom! A to všetko v cene pod 300 €. Čo teda ponúknu novinky série, ktoré boli dnes predstavené celému svetu?

Celkovo nová séria prináša až štvoricu smartfónov moto g7. Okrem hlavného modelu moto g7, bude k dispozícii aj moto g7 play, moto g7 power a moto g7 plus.

Výkon noviniek majú zabezpečiť procesory série Qualcomm SD 600. Motorola by mala byť prvým výrobcom, ktorý ponúkne nové procesory na Slovensku. Každá g7-čka bude mať aj plnohodnotnú podporu Dual SIM vrátane samostatného slotu pre pamäťovú microSD kartu. Všetky g7-čky prídu navyše s operačným systémom Android 9.0 Pie.

Motorola moto g7 power

Novinka g7 power prináša až 5 000 mAh batériu. Vraj by ste tak mali vydržať kľudne dva a pol dňa, čo je naozaj skvelá hodnota. Motorola pritom komunikuje výdrž až 3 dni (72 hodín) na batériu. Ak to reálne budú 2 dni, je to skvelá správa. V balení je pribalený aj TurboPower adaptér pre rýchle nabíjanie.

Procesorom je Qualcomm Snapdgragon 632, pritom pamäť RAM je 4 GB a interná pamäť má 64 GB. Malo by tak ísť o dostatočne výkonný smartfón nielen pre bežné používanie, ale aj na hranie hier.

Displej Max Vision má v tomto prípade 6,2 palcov a rozlíšenie HD+. Ak by ste hľadali snímač odtlačkov prstov, tak ten je umiestnený na zadnej strane. Môžete s ním napríklad aj čítať notifikácie, potiahnutím smerom nadol.

Fotoaparát má 12 Mpx, pričom nechýbajú funkcie známe z moto smartfónov. A tak nechýba režim Cinemagraph, portrét či manuálny mód alebo rozostrenie pozadia. Nechýbajú moto akcie. Novinkou je napríklad posúvanie skladieb pomocou dvojtlačidla hlasitosti. Podržaním na tlačidle hlasitosti posuniete skladby dopredu a dozadu.

Zostáva aj moto display, teda notifikácie pri uzamknutom smartfóne či rýchla odpoveď na prijaté správy. Motorola moto g7 power je už od dnes dostupná na Slovensku za 209 €. K dispozícii je aj v predajniach O2 a samozrejme u všetkých autorizovaných predajcov vrátane NAY.

Motorola moto g7 plus

Moto g7 plus je z celej štvorice najdrahším kúskom. Zaplatíte zaň 299 € a jeho najväčšou výhodou by mal byť práve fotoaparát. Tu dostanete 16 Mpx (1,22 mm) duálny fotoaparát s optickou stabilizáciu. Poteší aj clona f/1,7, vďaka čomu by ste mali dosiahnuť pekné zábery aj v noci.

Pri videách sa môžete tešiť aj na slow-motion videá, a to 240 fps pri HD rozlíšení alebo 120 fps pri Full HD rozlíšení. Pri videách pomáha práve aj optická stabilizácia.

Motorola moto g7 plus (vrátane g7) ponúka aj umelú inteligenciu, tzv. smart composition. Smartfón vám odporučí správnu kompozíciu pri fotení, môžete tak ľahšie vytvoriť fotografie spĺňajúcej podmienku zlatého rezu a podobne.

Prekvapením je, že model moto g7 plus prichádza aj so stereo reproduktormi s Dolby Atmos.  Max Vision displej má taktiež uhlopriečku 6,2 palcov, rozlíšenie Full HD+ a procesor je tentokrát Snapdragon 636. K dispozícii je aj 27W TurboPower nabíjanie, s ktorým smartfón nabijete za 15 minút na 12 hodín používania. Od dnes je novinka taktiež v predaji v modrej (indigo) alebo v červenej farbe za 299 €.

Motorola moto g7

Model moto g7 príde spoločne s g7 play na náš trh až v priebehu marca 2019. Práve preto nemáme k dispozícii ani živé fotografie, keďže sme novinky naživo v rukách ešte nemali. Opäť sa môžete tešiť na 6,2 palcový Max Vision Full HD+ displej a nechýba duálny fotoaparát s 12 Mpx senzorom. Rovnako, ako pri ostatných modeloch nechýba Google Lens.

V tomto prípade je osadený procesor Snapdragon 632 a taktiež nechýba TurboPower nabíjanie. Cena je stanovená na 249 €.

Motorola moto g7 play

Najdostupnejším modelom, za ktorý zaplatíte 159 €, je zároveň najmenší zo smartfónov Motorola moto g7 play. V tomto prípade je použitý procesor Snapdragon 632 a 5,7-palcový max vision HD+ displej s omerom strán 19:9. Hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 13 Mpx.

Pozrite sa ešte na dvojicu noviniek Motorola moto g7 plus a g7 power.

Komentáre k článku