Reklama

SensoTRACK - inteligentné a presné fitness slúchadlo

Marek Šimunek

V našich životoch sa objavuje stále viac inteligentných nositeľných zariadení. SensoTRACK je posledným z nich. Nie je to však len alternatíva, tento zázrak má odvážne ciele a chce nahradiť všetky vaše fitness náramky a zariadenia určené na sledovanie vašich výkonov počas športu. Teda aspoň podľa jeho tvorcov by malo toto slúchadla byť schopné zaznamenávať všetko to, čo niekoľko iných zariadení, ktoré športovci využívajú.

SensoTRACK

SensoTRACK totiž bude schopný merať okrem pulzu aj spôsob vášho dýchania, hladinu kyslíku v tele a takmer v reálnom čase merať aj váš tlak. Znie to super však? Samozrejme si k tomu musíte pripočítať aj to, že jediné slúchadla bude vedieť koľko krokov ste spravili, koľko kalórií spálili, aký bol váš výkon v priebehu tréningu, aká je vaša hmotnosť, BMI a dokonca aj to aký je váš emocionálny stav. Celkom veľa hodnôt na takéhoto drobca. Dokonca by mal byť SensoTRACK aj podstatne presnejší ako väčšina gadgetov, ktoré nosíte na zápästí.

SensoTRACK

SensoTRACK môžete vďaka Bluetooth samozrejme používať so smartfónom, pričom podporované sú zariadenia s OS Android a iOS. Nazbierané dáta však môžete preniesť aj do počítača. Ak však nebudete mať ani smartfón ani počítač pri sebe, môžete až jeden týždeň nazbieraných údajov uložiť do internej pamäte. SensoTRACK je zatiaľ iba projekt, ktorý môžete podporiť na stránke Kickstarter. Veríme však, že vzhľadom na unikátnosť riešenia vzbudí SensoTRACK dostatočný záujem a my sa čoskoro stretneme aj s reálnym produktom.

SensoTRACK

Foto: Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.