Reklama

senseFly swinglet CAM: inteligentný lietajúci fotoaparát

Dominik Fúsek

Stalo sa vám niekedy, že ste potrebovali letecké snímky určitého miesta? Napríklad pri predaji pozemku či stavby? V takom prípade ste mali len zopár nie práve lákavých možností, ako snímky zaobstarať – prenajať si lietajúcu kameru alebo si podobné, drahé a zložité zariadenie kúpiť. Swinglet CAM od senseFly však sľubuje zmenu – jej ovládanie prebieha plne prostredníctvom počítača, nebudete potrebovať žiadne diaľkové ovládanie. Jednoducho zadáte trasu, vytýčite body na odfotografovanie a o ostatné sa postará samotný fotoaparát.  To ale nie je všetko.

senseFly swinglet CAM

senseFly swinglet CAM je lietajúci fotoaparát určený pre všetkých, ktorí potrebujú fotografie špičkovej kvality z vtáčej perspektívy. Či už pre správcov rozsiahlych poľnohospodárskych pozemkov, pre sledovanie vývoja dopravnej situácie, monitorovanie objektu či len pre „kochanie sa“ pohľadom na krajinu. O zachycovanie fotografií sa stará 12 Mpx objektív, za normálnych okolností kvôli bezpečnosti skrytý v tele prístroja. Ukážkové fotky zhotovené výrobcom sú kvalitné a pôsobia profesionálne.

senseFly swinglet CAM

S rozpätím krídel 80 cm a hmotnosťou len 500 gramov dosahuje swinglet CAM prevádzkovú rýchlosť 30 – 50 km/h. Dosah prenosovej cesty je maximálne 2 km a novinka dokáže fungovať aj za vetra (do 25 km/h), v prevádzke vydrží po dobu 30 minút. Čo je ale najzaujímavejšie, vďaka GPS sa fotoaparát ovláda sám – vy mu len prostredníctvom počítača (či skôr notebooku) vytýčite trasu a body fotografovania. Počas letu môžete dokonca trasu pozmeniť! Už teraz je ale jasné, že swinglet CAM nebude lacný – o tom svedčí nielen bohatá výbava, ale aj predaj realizovaný na základe individuálnych objednávok.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.