Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sennheiser Conversation Clear Plus - slúchadlá, alebo načúvací prístroj?

Sennheiser Conversation Clear Plus - slúchadlá, alebo načúvací prístroj?
Zdroj | Sennheiser
Richard Pliešovský
Sennheiser Conversation Clear Plus - slúchadlá, alebo načúvací prístroj?
Zdroj | Sennheiser
Zdroj | Sennheiser

Od októbra 2022 je na svete nová kategória, ktorá definuje voľne predajné načúvacie prístroje, ktoré si môžu používatelia zadovážiť bez lekárskej prehliadky, bez predpisu, či vyšetrenia audiológa. Svoje polienko do ohňa v tomto segmente priložila aj spoločnosť Sennheiser.

Conversation Clear Plus vyzerajú ako bežné plne bezdrôtové slúchadlá. Nie je prekvapením, že zdieľajú veľa funkcií aj s bežnými slúchadlami. To znamená, že tu nájdete aj funkciu aktívneho potláčania hluku.

Sennheiser Conversation Clear Plus teda nie sú načúvacím prístrojom. Ide o nositeľné zariadenie zamerané špeciálne na pomoc tým, ktorí majú problém dobre počuť ľudí v hlučnom prostredí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Srdcom zariadenia je čip Sonova. Práve táto spoločnosť pred rokom a pol odkúpila od Sennheiseru divíziu so spotrebnými audio prístrojmi. Využitím sofistikovanej technológie Sonova sú konverzácie a hovory vylepšené vďaka funkcii Sennheiser Automatic Scene Detection. Tá analyzuje úroveň hluku v okolí používateľa a prispôsobuje úroveň vylepšenia reči jeho prostredia.

Pozrite si

Sennheiser chce zosadiť z trónu Sony, „kráľa“ slúchadiel

Aktívne potlačenie hluku blokuje rušivé vplyvy, zatiaľ čo režim Ambient Awareness umožňuje v prípade potreby lepšie prepojenie s vonkajším prostredím. Ani v tomto modeli nechýba možnosť úpravy frekvenčnej charakteristiky zvuku cez aplikáciu.

Nájdete tu tri hlavné prednastavenia: Relax, Communication a Streaming. Posledné predstavuje hlavný rozdiel medzi novou kategóriou týchto pomôcok a staršími načúvacími pomôckami – schopnosť streamovať hudbu a zvuk zo smartónu. Pravdaže, niektoré načúvacie prístroje to dokážu, ale zvyčajne to nie je bohvieaká kvalita. Vzhľadom na to, že za značkou stále stojí meno Sennheiser, je pravdepodobné, že streamovanie bude kvalitou porovnateľné s jeho bežnými slúchadlami.

Slúchadlá ponúkajú 9-hodinovú výdrž na jedno nabitie, puzdro poskytne ďalšie tri plné nabitia, čo znamená 9 + 27 hodín. Sennheiser Conversation Clear Plus sa budú predávať od 20. januára 2023 za 849,99 dolárov

Zdroj