Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Segway Ninebot Air T15 - futuristická elektrická kolobežka

Segway Ninebot Air T15 - futuristická elektrická kolobežka
Zdroj | Segway Ninebot
Michal Spiegel
Segway Ninebot Air T15 - futuristická elektrická kolobežka
Zdroj | Segway Ninebot
Zdroj | Segway Ninebot

Elektrické kolobežky sa tešia veľkej popularite po celom svete. Najnovšie firma Segway Ninebot priblížila model Air T15, ktorý pôsobí ako z budúcnosti.

Kolobežka Segway Ninebot Air T15 sa ukázala na prvých videách ešte začiatkom tohto roku. Teraz sa spúšťa jej predaj na čínskom trhu. Hneď na prvý pohľad kolobežka zaujme tenkým LED svetlom, ktoré tvorí prednú časť elektrického presúvadla.

Zdroj | Segway Ninebot
Pozrite si

Segway Dirt eBike – plne elektrická motokrosová motorka?

Vďaka mobilnej aplikácii umožní kolobežka meniť farbu predného svetla podľa nálady. Na riadidlách nájdeme štýlový bezrámčekový displej.

Zaujímavý je samotný pohon, ktorý nefunguje klasicky cez pridávanie a brzdenie, ale cez tzv. kick-to-go systém. Funguje to nasledovne: odrazíte sa ako pri bežnej kolobežke a systém zafixuje rýchlosť ako keby ste zapli tempomat. V prípade, že chcete pridať, odrazíte sa ešte raz a v prípade, že chcete pribrzdiť, jednoducho využijete klasickú kolobežkovú brzdu, ktorá navyše funguje na rekuperáciu batérie.

Na podobnom princípe fungujú aj elektrické bicykle, len s tým rozdielom, že pri kolobežke nemusíte šliapať do pedálov. Čo sa týka špecifikácií, kolobežka disponuje 300 W motorom, ktorý sa postará o maximálnu rýchlosť 20 kilometrov za hodinu a dojazd 15 kilometrov. Kolobežka ponúkne štyri jazdné režimy, od ktorých sa bude odvíjať výsledný dojazd.

Zdroj | Segway Ninebot
Pozrite si

Segway S-Pod – robotické kreslo, ktoré akoby vypadlo z rozprávky WALL-E

Dojazd síce nie je vysoký, no na presúvanie po meste či na cestu do práce bez problémov stačí. Hmotnosť kolobežky je 10,5 kilogramov. Výhodou je rýchle zloženie, ktoré má trvať iba jednu sekundu.

Čo sa týka zastúpenia na medzinárodnom trhu, firma Segway Ninebot operuje aj na slovenskom trhu, takže veríme, že sa kolobežka Air T15 objaví čoskoro aj u nás. Cena pre čínsky trh je nastavená iba na 400 €.

Zdroj