Reklama

Humorné videá vás naučia poskytnúť prvú pomoc

Zdroj | Ave Calvar/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Ave Calvar/Unsplash
Zdroj | Ave Calvar/Unsplash

Viete, že 10. septembra je Svetový deň prvej pomoci? Prvá pomoc je základom činnosti Medzinárodnej federácie spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca už viac ako sto rokov. Každý rok tieto dve spoločnosti vyškolia na podávanie prvej pomoci viac ako 23 miliónov ľudí.

Poskytnúť prvú pomoc a zachrániť zdravie, či dokonca ľudský život teoreticky dokáže každý z nás – bez ohľadu na sociálny status, vek, alebo vzdelanie. Všetko je však zvyčajne v teoretickej rovine a keď sa stane nešťastie, spanikáriť dokáže aj inak chladnokrvný jedinec.

Nikto učený z neba nespadol, takže sa treba naučiť poskytovať prvú pomoc. Naučené postupy môžu v kritickej chvíli rozhodnúť o tom, či budeme svedkom tragédie, alebo aktérmi hrdinského činu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Humorným a najmä dobre zapamätateľným spôsobom predstavuje prvú pomoc Michal Kubovčík so svojím projektom Baštrng. Na webstránke SEPRP (Sedlácka prvá pomoc) Michal Kubovčík alias zmrzlinár Seprp Oživič spolu so známymi slovenskými osobnosťami vysvetľujú základy poskytovania prvej pomoci v rôznych situáciách. O odborný dohľad sa postaral doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD.

Pozrite si videá a spojte užitočné so skvelou zábavou. Prvé video vám ukáže, čo treba robiť v prípade akútneho infarktu myokardu:

KPR – kardiopulmonálna resuscitácia:

Aký je rozdiel medzi vedomím a bezvedomím vás raz a navždy naučí Michal Kubovčík so Sväťom Malachovským:

Prečo, keď máte na návšteve náhlu cievnu mozgovú príhodu, nepoviete žiadnu veselú príhodu, vám vysvetlí Milan Lasica s Michalom Kubovčíkom.

Epilepsia, alebo kam odišla Adela Banášová a čo je diskotéka v hlave?

Dusenie – prečo je Adam Ďurica „upchatá trubica“ a prečo je potrebné nájsť pupok?

KPR a dusenie u tehotných: Ako zachrániť dva životy vás naučí Zuzka Šebová s Michalom Kubovčíkom. Pozrite si, ako postupovať pri KPR a dusení u tehotných mamičiek:

Obsah pokračuje pod reklamou

Šok! Čo sa stane, ak sa stretne Šoko Tabaček so šokom?

Ako správne telefonovať na linku 155, aké údaje poskytnúť a ako spolupracovať pri poskytovaní prvej pomoci?

Život ohrozujúce stavy – na zmrzlinu chodia osy a na ľudí život ohrozujúce stavy. Ktoré to sú, dozviete sa od Michala Kubovčíka:

4 zásady, alebo aké 4 ingrediencie má správna zmrzlina a prečo je dobré poznať BAČU:

„KPR pre decká neni činnosť vedecká“, tvrdí Michal Kubovčík. Ak ste učiteľ, tréner, máte deti, či sa o deti staráte, určite si pozrite toto náučné video.

Všetky prístroje sú zbytočné, ak na začiatku nikto okamžite neposkytol prvú pomoc. Zoznámte sa so základmi KPR aj prostredníctvom videa SEPAR & SEPRP – KPR. 

https://youtu.be/dh3QpBszxh0

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.