Reklama

SDHC karty s Wi-Fi: plán štandardizovania bezdrôtových pamäťových kariet

Erik Birčák

Máte už dosť mariášu s pamäťovými kartami medzi fotoaparátmi a notebookmi/počítačmi. Čo tak poslať fotografie jednoducho na počítač pomocou Wi-Fi?

Toshiba Satellite L630

SD karty zo zabudovaným Wi-Fi modulom sú tu už sú pár rokov, no doteraz bolo toto odvetvie v područí u nás málo známej spoločnosti Eye-Fi. Spoločnosť Toshiba sa však rozhodla tomu učiniť koniec pomocou svojho nového projektu nazvaného „Standard Promotion Forum for Memory Cards Embedding Wireless LAN“ (Združenie podpory pamäťových kariet zo zabudovanou bezdrôtovou sieťou) alebo v skratke SPFfMCEWLAN 🙂

 

Wi-Fi kam vložíš…

Toto združene zastrešujúce okrem Toshiby aj singapurskú spoločnosť Trek 2000 sa pokúsi o vytvorenie 8 GB SDHC karty s integrovaným b/g Wi-Fi modulom schopnou prenášať obrázky vo formáte JPEG a RAW a to ako medzi fotoaparátom a notebookom/PC, tak aj priamo medzi fotoaparátmi. Toshiba dúfa, že výrobcovia fotoaparátov, ako aj pamäťových kariet, sa čo najrýchlejšie pripoja k tomuto projektu a my sa už čoskoro dočkáme Wi-Fi pamäťových kariet, v čo najväčšom množstve.

Toshiba SDHC s Wi-Fi

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.