Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

SD kartu s kapacitou 128 GB má ako prvý Lexar!

SD kartu s kapacitou 128 GB má ako prvý Lexar!
Dominik Fúsek
SD kartu s kapacitou 128 GB má ako prvý Lexar!

Formát pamäťových kariet SDXC (Secure Digital eXtended Capacity) naberá na obrátkach i popularite a vidíme ho v ďalších a ďalších zariadeniach. Okrem fotoaparátov a kamier sa objavil aj v oblasti televízorov (Panasonic VIERA TH-L42G3: Prvá s nahrávaním na SDXC karty!) a niet teda divu, že rastie aj maximálna dostupná kapacita. Necelý rok po predstavení 64 GB karty (Kingston SDXC UHS-1 Class 10: obria 64 GB pamäť pre všetko) sme sa dočkali dvojnásobnej kapacity.

Lexar 128 GB Class 10 SDXC

Veľtrh CES 2011 síce začína až vo štvrtok, nedočkaví výrobcovia však svoje výrobky predstavujú už teraz. Pamäťová karta od spoločnosti Lexar je prvá formátu SDXC s kapacitou 128 GB. Takúto vysokú kapacitu určite ocenia predovšetkým nároční fotografi a kameramani, ktorí vlastnia zariadenie vybavené slotom na SDXC a nechcú každú chvíľu kartu nižšej kapacity meniť. Do tak veľkej pamäte by sa malo zmestiť viac než 16 hodín Full HD (1080p) videa, o tisícoch fotografií nehovoriac. S Full HD videom si karta samozrejme poradí, na jeho zaznamenávanie je rýchla viac než dosť. Výrobca garantuje minimálnu rýchlosť zápisu na úrovni 20 MB/s a výrobok zaradil do triedy Class 10.

Lexar 64 GB Class 10 SDXC

Ako už u veľkých „pamäťoviek“ býva, ich najväčším handicapom je cena. V prípade novinky je to v prepočte až 530 €. Výrobca zároveň predstavil aj rovnakú kartu polovičnej kapacity, predávať ju chce za 300 €. Strop SHXC kariet je však až na úrovni 2 TB, máme sa teda ešte na čo tešiť.