Reklama

Scott Luminor system: Svetlo, ktoré „hraje“?!

Drahomír Piok

Spoločnosť Scott predstavila svetu jednu nevšednú novinku. Z množstva rôznych domácich bezdrôtových audio systémov je práve tento jedinečný. Napadlo vám už niekedy, že ozvučiť miestnosť alebo dokonca byt sa dá aj žiarovkami? Mne teda rozhodne nie, ale vývojárov z tejto, menej známej, spoločnosti utkvel v mysli priam šialeno-brilantný nápad.

Scott Luminor system

Ako to celé funguje? Vráťme sa na začiatok inovatívnej myšlienky. Luminor systém sa skladá z troch základných častí, a to z ovládacej konzoly i-DXD10L, subwoofera SBX10 a samostatných LED žiaroviek LSX10. Biela konzola i-DXD10L môže slúžiť aj ako dock pre iPhone alebo iPod, cez ktorý môžeme prehrávať hudbu alebo tieto zariadenia zároveň aj dobíjať. Multimediálne súbory MP3 a WMA môžeme prehrávať aj z USB alebo SD/MMC dátových kariet, na ktoré nájdeme konektory po stranách. Na zadnej stene sa ešte ukrýva AUX a analógový AV výstup pre TV z iPhonu alebo iPodu. Celá sústava funguje bezdrôtovo a má dosah 30 m od konzoly. Dodávaný subwoofer SBX10 je vyrobený z drevotriesky a dosahuje výkon slušných 100 W. Na jeho zadnej strane môžeme regulovať mohutnosť a silu basových tónov či pripojiť optický alebo analógový kábel.

Scott Luminor system

Určite najzaujímavejšou časťou celého systému sú LED žiarovky s reproduktormi. Žiarovka má rozmiestnených 85 LED svetiel po obvode a v strede sa nachádza skutočný reproduktor. Veľmi diskrétne a naozaj originálne riešenie ozvučenia miestnosti. Životnosť použitej LED žiarovky je 30 000 hodín neustáleho svietenia. Bezdrôtový reproduktor má tak zabezpečené napájanie, len jeho objem môže robiť problémy. Žiarovka je kvôli nemu o niečo mohutnejšia a nevtesná sa do každej lampičky. Jej rozmery sú 180 x 120 x 160 mm a jej váha je neuveriteľných 580 g. Systém zvládne obsluhovať maximálne osem takýchto „žiarovko-reproduktorov“ a každý z nich má výkon 20 W. Domáce kino zrejme z nich nikto stavať nebude, no zakomponovanejšie reproduktory do prostredia tažko nájdete. Celý systém je tiež možné ovládať s diaľkovým ovládačom, ktorý dokáže svetlá zapínať, ovládať hlasitosť, prehrávanie a vykonávať mnoho ďalších funkcií. Štartovací balíček obsahuje dve žiarovky, ovládaciu konzolu a diaľkové ovládanie. Presnú cenu a ani dostupnosť na trhu spoločnosť zatiaľ neprezradila.

Scott Luminor system

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.