Reklama

Scoshe iKit: aktívny držiak do auta pre Apple iPad!

Števo Porubský

Včera sme vás informovali o novom navigačnom softvéri CoPilot Live HD pre už dobre známy Apple iPad. Pri čítaní článku som však veľmi neveril tomu, že niekto vyrobí držiak do auta. Opak je pravdou. Pár hodín na to som objavil túto vecičku, vďaka ktorej bez problémov svoj iPad (hoci sa zatiaľ u nás nepredáva) umiestnite do auta.

 

 Scosche iKit

Zabudnite však na upevnenie tohto monštra na predné sklo. To by vás páni v zelenom asi veľmi rýchlo požiadali o pár bankoviek z peňaženky alebo rovno zelenkastú kartičku s vašou fotkou. Známy výrobca doplnkov do automobilov predstavil svoj prvý aktívny držiak pre Apple iPad do automobilu. Problémom je zatiaľ len to, že na umiestnenie potrebujete priestor 2DIN. Toto riešenie je tak vhodné len pre niekoľko automobilov. Výrobca by mal však čoskoro predstaviť aj 1DIN verziu. Výrobca použil do 2DIN priestoru veľký panel s guľou uprostred, na ktorú sa jednoducho nasunie držiak samotného iPadu. K nemu bude dodávaný aj USB/3,5 mm – 30-pin dock konektor kábel pre pripojenie iPadu k energii a audio sústave v automobile. Na videu nižšie môžete vidieť celý koncept iKitu v plnej kráse s praktickou ukážkou!

Scosche iKit

S týmto kitom tak majiteľ môže mať najväčšiu navigáciu na svete (GPS len v modeli iPad 3G), no otázne ostáva to, ako sa k takémuto riešeniu zachová zákon. Pochybujem, že sa tak ľahko vysporiada s obrovským mulrimediálnym zariadením, ktoré môže značne vyrušovať šoféra pri riadení automobilu. Cena iKitu je odhadovaná na 200 až 250 USD čo je približne 143 – 178 €. Cena vysoká aj preto, že Scoshe bude v rámci kitu dodávať aj zosilovač pre audio sústavu v aute.

Scosche iKit

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.