Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Satelitný internet tooway je po novom neobmedzený

Satelitný internet tooway je po novom neobmedzený
Zdroj | tooway
Števo Porubský
Satelitný internet tooway je po novom neobmedzený
Zdroj | tooway
Zdroj | tooway

Eutelsat Broadband predstavila novú službu vysokorýchlostného internetového satelitného pripojenia – tooway Open. Na rozdiel od predošlých balíkov nové balíky budú bez dátových obmedzení. Teda takmer. Žiaľ, ceny sa nezmenia.

Zdroj | ASUS

Satelitný internet je stále zaujímavý aj v dnešnej dobe, keďže stále je na Slovensku pomerne dosť miest, kde nie je možné získať ani káblové, ani mobilné či bezdrôtové internetové pripojenie.

Tooway operuje cez KA-SAT satelity, ktoré sú určené výlučne na internet. V súčasnosti tooway poskytuje pripojenie na internet s rýchlosťou sťahovania dát do 22 Mbit/s a posielania dát do 6 Mbit/s.

Jediným problémom môže byť samoinštalácia satelitu, ktorý musí byť nastavený presne. To sme si mohli odskúšať pred časom aj v redakcii. Prenájom satelitného kompletu je zahrnutý v cene v prípade zmluvnej viazanosti na 24 mesiacov.

Zdroj | tooway

tooway Open

Nové portfólio s názvom tooway Open prinesie balíky s pomerne výhodnými cenami od 14,90 € mesačne, no len prvé 3 mesiace. Potom cena stúpne na 19,90 €. Za túto sumu dostanete prenosovú rýchlosť do 5 Mbit/s pre download a do 2 Mbit/s pre upload. Túto rýchlosť bude možné využívať na presurfovanie 10 GB.

Top balík s cenou 89,90 € mesačne ponúka rýchlosti 20/6 Mbit/s a 80 GB objem dát. Po presurfovaní „voľných“ dát klesne prenosová rýchlosť na 1/1 Mbit/s pre najnižšie balíky, resp. 3/1 Mbit/s, pričom dáta už tooway obmedzovať nebude.

Zaujímavosťou je, že dáta stiahnuté počas Nočnej zóny od 01:00 do 06:00 hod. sa do mesačného dátového limitu nezapočítavajú. Neskôr bude možné využívať rýchlosti do 30 Mbit/s pre najvyšší program, ale len s novým modemom SurfBeam 2+, ktorý bude dostupný na slovenskom trhu najneskôr začiatkom budúceho roka.

Zdroj | Eutelsat

 

„Novinka Tooway Open je ideálnym riešením pre menšie firmy, ľudí pracujúcich z domu, alebo lokality so slabým či žiadnym pripojením na internetové siete. Zároveň sme si istí, že všetkých osloví cena, ktorá sa vyrovná cene za pevné pripojenie,“ hovorí Marek Hrkeľ, marketingový manažér služby tooway na Slovensku.

Zdroj | HP
Zdroj