Reklama

Sanyo Innuendo: masovka s netradičnou konštrukciou

Dominik Fúsek

Spoločnosť Sanyo pozná každý aspoň z počutia, zatiaľ však tento výrobca veľkú dieru do sveta neurobil. Keď sa ale jej mobilný telefón s názvom Innuendo stal najpredávanejším v pre-paid ponuke amerického operátora Sprint, viacerí začali Sanyo brať vážne. Z čoho pramení úspech Innuenda?

Sanyo Innuendo

Anglické slovo Innuendo v preklade znamená dvojzmyselná narážka. Toto slovné spojenie novinku presne definuje. Na prvý pohľad vyzerá ako nepodarený dôchodcovský mobil, pod malým OLED displejom sa nachádza plejáda senzorových tlačidiel. Nebojte sa, nebudete odkázaní na jej výlučné použitie. Keďže je táto strana prístroja extrémne lesklá, veľmi pohodlné by to nebolo. Po otvorení prístroja sa odhalí jeho druhý zmysel – plnohodnotná QWERTY klávesnica doplnená funkčnými tlačidlami a d-padom. Nad klávesnicou sa nachádza pomerne veľký displej s uhlopriečkou 2,8 palca a širokouhlým rozlíšením WQVGA (240 x 400 b.).

Sanyo Innuendo

Zobrazovač prekvapivo nie je dotykový. Stále totiž zostáva množstvo ľudí, ktorí dotykovým technológiám neprepadli. Nedotykových mobilov však ubúda a vzniká tak medzera, predovšetkým na pre-paid trhu. Tento fakt úspechu Innuenda výrazne pomohol. Okrem netradičnej konštrukcie a prijateľných rozmerov (104 x 56 x 15 mm, 108 g) ho podporuje aj dobrá funkčná výbava. Operačný systém je uzavretý, poskytuje však bohaté možnosti prispôsobenia, poradí si s e-mailom i sociálnymi sieťami. Príjemným prekvapením je prítomnosť Wi-Fi a GPS, hudobný prehrávač a 3,2 Mpx fotoaparát sú štandardom. V USA je dostupná CDMA verzia Sanyo Innuendo za 130 $, či výrobca pripraví aj GSM variant a bude ho ponúkať v Európe, nie je známe.

Zdroj a foto: phonearena.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.