Reklama

Samsung začne už tento rok predávať robota v tvare gule. Čo dokáže?

Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung na veľtrhu CES 2024 priniesol množstvo noviniek a inovácií. Svojich 15 minút slávy si užila aj robotická guľa, ktorá bola po prvý raz predstavená v roku 2020.

Samsung Ballie odvtedy vyrástol z veľkosti tenisovej loptičky na bowlingovú guľu. Vo vnútri sa našiel priestor na množstvo technológií, senzorov a AI.

Ballie je vybavený priestorovým snímačom LiDAR a projektorom s rozlíšením 1080p. Ten má dve šošovky a umožňuje robotovi zobrazovať filmy, videohovory, či pozdravy na okolité povrchy. Vo videu pozdraví používateľa, ktorý sa vrátil domov premietnutím pozdravu Vitajte, ako aj zobrazením konferenčného hovoru, tréningového videa a obsahu blízkeho počítača ako sekundárnej obrazovky. Milou scénou je časť, keď premieta na podlahu video so zeleňou, na ktorú sa díva domáci miláčik.

Obsah pokračuje pod reklamou

Telo robota ja položené na troch kolesách umožňujúce jeho pohyb, podobne ako robotický vysávač. V prednom priezore je umiestnené okno s piatimi senzormi, kamerou a projektorom. Na zadnej strane sa nachádzajú reproduktory a ďalšie snímače, LiDAR je vo vrchnej časti.

Zdá sa, že robot je, aspoň podľa oficiálnych informácií, ideálny pre majiteľov domácich zvierat. Samsung vyzdvihuje, že Ballie prinesie používateľom „pokoj tým, že posiela videoaktualizácie domácich zvierat alebo blízkych do zariadení používateľov, keď sú mimo domova“. Ballie tiež dokáže pomôcť pri akýchkoľvek domácich aktivitách, ak idete cvičiť, bude vám premietať cviky, ráno oznámi predpoveď počasia, či naplánované aktivity v kalendári.

Ballie predstavuje kombináciu inteligentného reproduktora, fotoaparátu a projektoru na kolieskách. Škoda len, že nenahradí vysávač. Ideálne využitie bude s ekosystémom Galaxy, no mal by sa dať ovládať a programovať aj cez počítačové rozhranie, či dokonca Samsung DeX. Rozlíšenie projektoru je 1080p, na batériu vydrží dve až tri hodiny nepretržitej prevádzky.

Zdroj | Samsung

Ballie sa podobá na robota od LG, ktorý spoločnosť ukázala v roku 2016 pod názvom Rolling Bot, no toto zariadenie sa nikdy nedostalo na trh. Jedinú konkurenciu bude predstavovať robot Astro od Amazonu. Zaujímavejšie je, že podľa Washington Post sa má Ballie začať naozaj predávať v priebehu tohto roka. Cena, ani prípadná dostupnosť na našom trhu nebola spresnená.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.