Reklama

Samsung začal masovo vyrábať priehľadné displeje

Dominik Fúsek

Spomínate si na koncept priehľadného displeja (Samsung ukázal ďalší kúsok budúcnosti – 19“ priehľadný AMOLED displej!) a následne aj prvý takýto notebook (Priehľadný displej už reálnejšie v notebookoch Samsungu) od kórejského výrobcu? Samsung sa naozaj poponáhľal a masová výroba transparentných panelov už začala!

Priehľadný displej Samsung

zdroj: phonearena.com

Líder a priekopník na poli zobrazovania, spoločnosť Samsung, zasa predbehla svet. Nedávno predstavený koncept transparentného displeja sa dostal do masovej výroby. Nejde však o spomínaný AMOLED panel, v tomto prípade máme tú česť s „obyčajným“ LCD panelom. Ten má uhlopriečku 22 palcov (56 cm) a dostačujúce rozlíšenie WSXGA+ (1 680 x 1 050). Najzaujímavejším údajom je však jeho spotreba – oproti bežným LCD displejom s podsvietením dosahuje novinka úsporu až 90 %! To je skutočne zaujímavá hodnota.

Priehľadný displej Samsung

zdroj: geeky-gadgets.com

Displej sa vyrába v dvoch vyhotoveniach – čiernobielom a farebnom. Jednoduchšie sa chváli priehľadnosťou až 20 %, plnofarebný model dosahuje mieru transparentnosti na úrovni 15 %. Oba disponujú kontrastom 500:1. Na pripojenie zariadení slúži USB a HDMI vstup. A použitie? Spočiatku bude novinku výrobca využívať len na reklamné účely, na ďalšie uplatnenie si musíme počkať. S čím myslíte, že príde Samsung nabudúce? Podeľte sa s nami o vaše názory v diskusii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.