Reklama

Samsung Xcover 271: extrémista do terénu s certifikátom IP67 a GPS

Drahomír Piok

Nová generácia Xcover telefónu od Samsumgu má špeciálny odolnejší kryt a prekvapivo dobrú výbavu. Má nahradiť staršie modely B2700 a B2100. Vďaka certifikátu IP67 sa nezľakne vody a voči prachu je úplne rezistentný. Oproti svojim predchodcom je vybavený prijímačom GPS, digitálnym kompasom, LED diódou a ako správny outdoorový mobil aj silnou batériou.

 Samsung Xcover 271

Niektoré telefóny dokáže poškodiť len pár kvapiek vody, no model Xcover 271 (alebo aj E2370) s atestáciou IP67 vydrží minimálne 1 meter pod vodou po dobu 30 minút. Je to takmer najvyššie hodnotenie aké sa dá dosiahnuť v tomto certifikáte. Toto odolné telo v sebe chráni 2“ displej s 256 tisíc farbami, rozlíšením 240 x 320 b. a s vrstvou proti poškrabaniu. Vstavaný 2 Mpx fotoaparát je bez autofókusu či prisvetlenia. LED dióda sa nachádza na vrchnej strane telefónu, aby slúžila pohodlnejšie ako baterka. Novinka natáča QVGA video (320 x 240 b.) a rýchlosťou 15 snímkov za sekundu. Užitočný na výlety bude určite aj GPS prijímač s podporou A-GPS a digitálnym kompasom, pedometerom (krokomer) a výškomerom. Pre navigáciu obsahuje telefón predinštalovanú aplikáciu Google Mapy.

 Samsung Xcover 271

Vnútorná pamäť telefónu je iba 30 MB, ale dá sa rozšíriť microSD kartami. Siete 3 G využijete pre video hovory alebo dáta, no len v UTMS (384 kbps). Sociálne siete sú s nami už všade, tak by sa aj tu mala objaviť aplikácia pre Facebook a Twitter. Dostupný by mal byť v troch farebných prevedeniach žltá, červená a čierna. Bežnú výbavu ďalej dopĺňa Bluetooth 2.0, FM rádio s RDS a možnosťou nahrávania, prehrávač hudby a poteší aj priestranná klávesnica. „Nezničiteľný“ Samsung má rozmery 120,7 x 53 x 17,9 mm, hmotnosť 115 g a v pohotovostnom režime vydrží až 600 hodín. A pre náročných mám všetky presné špecifikácie priamo od výrobcu. Predaj sa odštartuje vo Švédsku v októbri, no na ďalšie trhy sa má dostať v novembri, a to s cenou okolo 200 €.

 Samsung Xcover 271

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.