Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung WP10 a ES73: dvaja farební foto-drsňáci

Samsung WP10 a ES73: dvaja farební foto-drsňáci
Roman Calík
Samsung WP10 a ES73: dvaja farební foto-drsňáci

Ešte počas veľtrhu PMA 2010 Samsung ukázal svojich dvoch adeptov na nemilé zaobchádzanie. Odolný Samsung ES73 a vodotesný WP10 by vám mali slúžiť aj v horších podmienkach.

Samsung WP10 1

Samsung ES73 1

Samsung si na tento rok pripravil niekoľko zaujímavých foto noviniek. O zrkadlovke bez zrkadla Samsung NX10 sme si už písali, rovnako i o atraktívnej novinke Samsung EX1, ktorá ponúkne širokouhlý objektív s clonovým číslom f/1.8! Tentokrát sa pozrieme na dvojicu tvrďasov, akými by mali byť práve fotoaparáty WP10 a ES73. Ešte keby ich vlastnosti výrobca skĺbil do jedného modelu, to by bolo radosti a možno i viac starosti pre konkurenciu, viď. napríklad Olympus µ TOUGH-6020.

 

Samsung WP10

Tento fotoaparát si užijete najmä počas dovolenky pri mori či v aquaparkoch. Môžete ho totiž používať aj pod vodou a to do hĺbky troch metrov. Síce túto hodnotu konkurencia dokáže i zdvojnásobiť, napriek tomu ide o zaujímavú možnosť, ako získať fotografie i tam, kde bežný kompakt či zrkadlovka končia. O to, aby ste vytvorili pekné fotografie sa postará aj špeciálny režim Aqua, ktorý optimalizuje nastavenie práve pre snímanie pod vodou. Musíte si však dať pozor, aby ste všetky uzávery správne zavreli, inak sa vám stane to, čo mne minulé leto, utopil som neutopiteľnú kameru nemenovanej značky 🙁 … S WP10-kou s 12 Mpx snímačom a 5-násobným optickým zoomom môžete snímať aj HD videá (1280 x 720p pri 30 fps / H.264), takže plnohodnote táto mašinka nahradí aj lacnejšiu kameru. Funkcia rozpoznania scény Smart Auto by mala dokonca pomôcť aj pri videách.

Samsung WP10 2

Samsung ES73

Ako som už spomenul, škoda, že tu máme dva fotoaparáty namiesto jedného, ktorý by okrem vody odolával aj pádom či prachu. Ak ste teda športovec či máte radi extrémne podmienky, siahnete pravdepodobne po novinke ES73. Tá má pogumované kľúčové časti tela tak, aby tento fotoaparát odolal prachu, piesku či pádu. ES73-ka ponúkne zase 27mm širokouhlý objektív, 12 Mpx rozlíšenie a 5-násobný optický zoom. Videá však zvládne len v rozlíšení VGA. Funkcia Smart Auto je i tu samozrejmosťou, no k dispozícii je i funkcia Smart Night pre zhotovenie pekných snímok laikom aj v noci. Môžete sa tu teda vyhrať s intenzitou blesku.

Samsung ES73 2