Reklama

Samsung WB850F: kompaktný ultrazoom s Wi-Fi a GPS!

Števo Porubský

Samsung na už skončenej výstave CES 2012 v Las Vegas predstavil niekoľko zaujímavých noviniek, medzi ktoré je možné jednoznačne zaradiť i tento kompaktný ultrazoom, do ktorého zabudoval Wi-Fi modul. Žráč batérie poslúži najmä v prostredí WLAN siete (doma, práca, HotSpoty) na rýchle zdieľanie fotografií a videa s priateľmi.

 Samsung WB850F

Juhokórejský výrobca (podobne ako množstvo ďalších svetových značiek) na výstave CES 2012 predstavil množstvo noviniek, ktoré naraz nie je možné popísať, takže vám ich budeme servírovať postupne. Jednou z tých zaujímavejších je určite i séria fotoaparátov s Wi-Fi modulom. Naposledy to bol 2View model DV300, ktorý ale svojou ostatnou výbavou veľmi nezaujal. Prepracovanejšia novinka ponúkne lepší, 1/2,3” BSI CMOS snímač s rozlíšením 16,2 Mpx s hodnotami ISO do 3 200. Objektív Schneider-KREUZNACH zvládane 21-násobné optické priblíženie, „zoomisti“ využijú určite aj Smart Zoom (digitálne priblíženie vraj bez straty kvality) s hodnotou 1,33x. Objektív začína na zaujímavých 23 mm a končí teda na 483 mm (ekvivalent kinofilmu). V najširšom rozsahu ponúkne svetelnosť f/2,8, končí na hodnote f/5,9. Objektív je samozrejme stabilizovaný tak opticky, ako i digitálne. Hľadáčikom je overený špičkový AMOLED displej s rozlíšením 921 tisíc bodov (VGA rozlíšenie) a uhlopriečkou 3 palce.

 Samsung WB850F

Hlavnou novinkou je však Wi-Fi modul. Vďaka nemu môžete fotografie a videá nielen zdieľať na Microsoft SkyDrive či Samsung AllShare Play alebo, Facebook, Picasu a YouTube, ale ich rovno v dosahu svojej WLAN siete i zálohovať na pevný disk v počítači či WLAN sieti. Na všetky tieto úkony nepotrebujete žiadny kábel či počítač. Novinka je zároveň vybavená GPS modulom pre geotaggovanie fotiek a videí. Okrem toho ale Live Landmark, Digital Compass a Map View funkcie umožňujú vopred si stiahnuť mapy danej lokality (kam cestujete) do fotoaparátu a následne sa orientovať i podľa okolitých POI. To aby vám neušlo nič dôležité z vášho výletu. Vo výbave nechýbajú ani manuálne režimy (PASM), pre amatérov však vhod padne nielen plná automatika (Smart Auto 2.0), ale i režim Magic režim s množstvom efektov. Samozrejmosťou je i video v maximálnom rozlíšení Full HD, teda 1 920 x 1 080 bodov pri 30 fps so stereo zvukom (AAC) a v AVC/H.264 formáte. Dostatok miesta zabezpečuje SDXC pamäťová karta. Otázna je zatiaľ použitá batéria a kvalita výstupu. Snáď to bude lepšie ako v doterajších modeloch, papierovo totiž novinka vyzerá veľmi zaujímavo. Cena by mala byť okolo 400 €, oficiálne stanovená však zatiaľ nebola.

  Samsung WB850F 

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.