Reklama

Samsung Wave II: konečne skutočný nástupca?

Dominik Fúsek

Spoločnosť Samsung predstavila po modeloch Wave 2, Wave 2 Pro a Wave 723 ďalšieho člena rodiny smartfónov s OS Bada. Tentokrát by už malo ísť o skutočného nástupcu pôvodného modelu Wave. Nie je to však úplne pravda.

Samsung Wave II

Uplynulo sotva pol roka, odkedy Samsung na MWC v Barcelone predstavil svoj top model Wave, a už tu máme jeho nástupcu. Aj keď presné rozmery ani Samsungu Wave II zatiaľ výrobca nezverejnil, je jasné, že je novinka oproti predchodcovi väčšia. Môže za to displej, ktorý narástol z priemerných 3,3 palca na slušných 3,7 palca. Takouto uhlopriečkou sa pýši napríklad aj populárny HTC Desire. Rozlíšenie zostalo zachované, a to na hodnote 480 x 800 bodov. Hlavným rozdielom oproti predchodcovi je ale technológia displeja – oproti vychvaľovanému Super AMOLED displeju novinka používa Super Clear LED zobrazovač. Či je to výhoda alebo nevýhoda, ukážu až testy v praxi. Jasný je ale dôvod tejto zmeny – výrobné kapacity pre Super AMOLED displeje nedokážu uspokojovať dopyt. Podobný problém riešila aj spoločnosť HTC so svojím modelom Desire (HTC dá do modelu Desire nový Super LCD displej!).

Samsung Wave II

V ostatnom je novinka totožná s predchodcom. Operačným systémom je samozrejme Bada s nadstavbou TouchWiz 3.0. Srdcom novinky je procesor ARM Cortex A8 operujúci na frekvencii 1 GHz, na uloženie dát slúži 1,5 GB priestoru. 5 Mpx fotoaparát s LED bleskom dokáže nahrávať HD video, prítomné sú aj HSUPA, Wi-Fi, GPS, Bluetooth 3.0 a TV-out. O dostatočnú výdrž sa postará objemnejšia 1 500 mAh batéria. Na trh by sa mala novinka dostať v novembri za cenu okolo 430 €. To je vzhľadom na to, že oproti predchodcovi pridáva len väčší displej, pomerne veľa.

Samsung Wave II

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.