Reklama

Samsung Wave 2 a Wave 2 Pro: nové prírastky s OS Bada

Marek Šimunek

Prvá lastovička s novým operačným systémom Bada OS Samsung Wave už nie je jediná. Samsung mu počas podujatia CommunicAsia pridal dvoch takmer identických súrodencov a tak svetlo sveta uzreli Samsung Wave 2 a Wave 2 Pro. Oba disponujú operačným systémom Bada OS s grafickou nadstavbou TouchWiz 3.0 UI.

Samsung Wave 2 Pro

Dva nové smartfóny s operačným systémom Bada OS sú určené najmä mladým ľudom, ktorý si svoj život bez sociálnych sietí už takmer nevedia predstaviť. Vďaka integrácii Samsungom vytvoreného riešenia pre prístup k sociálnym sieťam Social Hub bude prístup k vašim priateľom, kontaktom a správam ešte jednoduchší. Jednoduché ovládanie celého systému zabezpečí grafická nadstavba TouchWiz 3.0 UI. Obidva nové smartfóny disponujú 3,2″ dotykovým displejom s rozlíšením 240 x 400 bodov. Pre neustále pripojenie do mobilnej siete budete mať k dispozícii štvorpásmový GSM modul s podporou dátových sietí GPRS a EDGE. Podporu sietí tretej generácie by ste bohužiaľ hľadali v nových smartfónoch Wave 2 a Wave 2 Pro zbytočne.

Samsung Wave 2

Pre lokálne pripojenie však dostatočne poslúži Wi-Fi modul s podporou protokolov b/g/n a integrovaný Bluetooth 2.1. Integrovaný GPS prijímač využijete v lokalizačných službách ako Google Latitude alebo pre pridávanie GPS súradníc do fotografií. Tie vytvoríte pomocou fotoaparátu s rozlíšením 3 MPx a možnosťou natáčania video záznamu, bohužiaľ bez prisvetlenia. Vnútornú pamäť o kapacite 80 MB môžete rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD do maximálnej kapacity 16 GB. Mierne väčšiu hrúbku Samsungu Wave 2 Pro mu istotne prepáčite vďaka vysúvateľnej QWERTY klávesnici, ktorá je jediným rozdielom Wave 2 Pro oproti súrodencovi Wave 2. Oba nové Bada smartfóny by mali byť dostupné v priebehu augusta v Rusku a Juhovýchodnej Ázii. To či sa dostanú aj na náš trh a za akú cenu zatiaľ nie je známe.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.