Reklama

Samsung W960: 3D v mobile a bez okuliarov

Imrich Maťo

Len pred mesiacom Sharp predstavil svoj 3D LCD dotykový displej pre obilné telefóny, o ktorom sme písali aj na našich stránkach a Samsung už predáva svoj prvý smartfón s 3D displejom.

Samsung W960

Navyše, pri jeho používaní, ako to svojho času deklarovala aj spoločnosť Sharp, nie sú potrebné špeciálne okuliare. Hoci zároveň musíme pripomenúť, že mobilný telefón Samsung W960 je zatiaľ produkovaný pre domáci, teda kórejský trh, kde ho ponúkajú kórejskí operátori. Napriek tomu však stojí za zmienku, nakoľko jeho uvedenie dáva jednoznačne najavo, že 3D zobrazovacia technológia naberá na obrátkach už nielen v televízoroch. Z dostupných informácií sa dozvedáme, že W960-ka nie je vybavená žiadnym z otvorených operačných systémov. Samozrejmosťou však je použitie užívateľského prostredia TouchWIZ vo verzii 2.0. Prítomnosť Wi-Fi modulu nie je potvrdená, zato ale výrobca neodoprel tomuto modelu podporu sietí 3G s nadstavbami HSDPA a HSUPA a tiež Bluetooth 2.1. W960-ka v sebe ukrýva aj 3,2 Mpx fotoaparát, slot pre microSD pamäťové karty a dokonca i prijímač televízneho signálu štandardu DMB.

Samsung W960

Poďme ale k meritu veci. Ním je už v úvode spomínaný displej, schopný zobrazovať obraz v 3D formáte bez použitia špeciálnych okuliarov. Vytvorený je technológiou AMOLED, má 3,2” uhlopriečku, rozlíšenie 240 x 400 bodov, je schopný zobrazovať 16 miliónov farieb a je, ako pri pohľade na obrázky isto tušíte, dotykový. Zaujímavosťou je možnosť prepínania medzi 2D a 3D zobrazovaním, čo sa uskutočňuje samostatným tlačidlom. Nuž, 3D televízory na Slovensku už v obchodoch, a poniektorí z vás už aj doma, máme. Zostáva už len otázkou času, kedy sa k nám oficiálne dostane aj prvý 3D mobilný telefón.

Samsung W960

Ako zdroj nám poslúžili stránky mobile-review a Samsung Hub.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.