Samsung ukázal netradičné telky. The Sero sa otáča podľa smartfónu!

Samsung má bohaté porftólio televízorov, ale snaží sa zaujať aj inak. Televízor v štýle obrazu The Frame už poznáme, pozrite sa však na natradičné novinky The Serif a The Sero, ktoré si môžete kúpiť aj na Slovensku. Jedna sa vie otáčať, ďalšia zase zapadne aj do toho najmodernejšieho interiéru.

Úplnou novinkou v ponuke Samsung televízorov je model The Sero. Tento 43-palcový televízor vás prekvapí už na prvý pohľad. Má špeciálny stojan so zabudovaným audiosystémom, na ktorom sa televízor dokáže otáčať. Ale nie tak, ako ste zvyknutí zo strany na stranu. Otáča sa z horizontálnej polohy do vertikálnej a späť.

Pýtate sa, na čo je to dobré? Žijeme v 21. storočí, kde si naplno fičíme na smartfónoch a sociálnych sieťach. Tu sa množstvo obsahu vytvára nielen na šírku, ale aj na výšku. Aby ste si takýto obsah mohli pozrieť naplno aj na televízore, ten sa vám otočí a to dokonca automaticky. Pri prezeraní Stories na Instagrame tak získate úplne iný zážitol, 43-palcov je oproti 6-palcovým smartfónom obrovský rozdiel.

Samozrejmosťou je jednoduché prepojenie s vaším smartfónom. Vďaka technológii Easy Tab sa stačí dotknúť rámu televízora a obsah vášho smartfónu sa bude prehrávať na veľkej obrazovke. Ak si prezeráte YouTube, vyberáte si video, televízor máte vo vertikálnej polohe, tak ako držíte smartfón. Ak si video vyberiete, necháte zobraziť na celú obrazovku na šírku, jednoducho sa televízor sám automaticky otočí a sledujete video horizontálne.

Pozrite siSamsung Sero TV – televízor stvorený pre smartfónovú generáciu

O životnosť systému otáčania by ste sa nemali obávať, Samsung televízor testoval bez poškodenia pri niekoľko stotisíc-krát otočení. Samozrejme mechanizmus otáčania si môžete aktivovať aj cez diaľkový ovládač. Televízor pritom ponúkne QLED obrazovku s technológiou Quantum Dot. Farby sú žiarivé, sýte a aj podanie čiernej je vynikajúce, podobne ako na OLED displejoch top smartfónov, mali by ste byť spokojní.

Výhodou je aj 4.1-kanálový audio systém v spodnej časti televízora, ktorému nechýba zabudovaný subwoofer. Výkon má až 60 W a musíme uznať, že hrá veľmi dobre. Nechýba ani režim Ambient+, vďaka čomu vám televízor ponúka možnosť vytvoriť si ideálnu atmosféru napríklad s informáciami, ktoré potrebujete každé ráno až k napríklad popoludňajšej hudobnej kulise. A cena?  Nie je najnižšia, no svojou unikátnosťou si ju novinka obháji – 1 599 eur.

Nás zaujal aj ďalší model The Serif. Tento televízor bol uvedený už v roku 2016 a zaujme unikátnym dizajnom bratov Ronan a Erean bouroullec design, kde dominuje písmeno I. Celý televízor z bočného profilu má tvar práve písmena I. Konečne je televízor už nejaký čas dostupný aj na Slovensku a samozrejme má viacero noviniek.

 

Výhodou sú nové Ambient módy, kde si viete nastaviť mód aj podľa prostredia, v ktorom je televízor postavený. Jednoducho technológia využívajúca senzory na snímanie farby a intenzity svetla vytvorí mód, kde sa na obrazovke budú zobrazovať farby prostredia, v ktorom ste ho umiestnili.

Pozrite siSamsung Serif TV – keď zmiešate staré s novým

Ani tu nechýba možnosť prepojiť smartfón jednoduchým ťuknutím do rámu, ak si na televízor položíte smartfón s prehrávajúcou sa skladbou, tá sa bude prehrávať cez reproduktory televízora aj so špeciálnou grafikou. Škoda, že tu výrobca neintegroval aj bezdôtové nabíjanie, zatiaľ čo by ste si z telefónu prehrávali hudbu, mohol sa nabíjať.

Originálny vzhľad televízoru dodávajú aj kovové nožičky, ktoré sú súčasťou balenia. Televízor tak môže stáť voľne v priestore, alebo si ho bez nožičiek položíte na komodu či stôl, kde len chcete. Výhodou je, že televízor je možné umiestniť aj v priestore, zozadu je naň pekný pohľad, rovnako ako spredu.

The Serif si môžete vybrať s uhlopriečkou 43, 49 alebo 55 palcov. Aktuálne si ho môžete dopriať v tretej generácii The Serif 3.0. Azda najznámejším z netradičnýcj modelov televízorov Samsung je The Frame. Tento televízor je u nás už dlhšie, pýši sa možnosťou zmeny rámu tak, aby na stene visel doslova ako umelecké dielo (obraz). K tomu má aj množstvo reežimov a filtrov, len cez samotný televízor dostante prístup k 1200 umeleckým dielam, ktoré si na ňom môžete nechať zobraziť.

V režime umenia dokonca pribudla technológia Dual LED, vďaka čomu získate lepšiu čiernu z rôznych uhlov a vyšší jas či lepšiu úroveň tónov. Jednoducho Samsung vsadil na LED diódy v teplej a studenej, vďaka tomu je obraz lepší a napríklad kontrast vyšší o 27%.

Pozrite siSamsung The Frame – televízor s pridanou umeleckou hodnotou

Televízor sa aj slušne predáva, napríklad po uvedení do predaja zaznamenal v 4. štvrťroku 2019 počet 700 predaných kusov na Slovensku a v Čechách. Teraz pribudli uhlopriečky 75″ a 32″. Práve po týchto bol podľa výrobcu dopyt. Menšia uhlopriečka dokonca ponúkne 2 nové farby rámov. Avšak narozdiel od ostatných modelov ponúkne Full HD rozlíšenie namiesto 4K. Pre danú uhlopriečku však ide o dostatočnú hodnotu.

Pozrite si všetky dostupné uhlopričky nových modelov na našom trhu. A tešte sa, možno k nám raz dorazí aj úplná novinka –  outdorový televízor The Terrace.

Pozrite siNový QLED televízor Samsung Terrace je stvorený pre exteriér, odolá aj vode

Komentáre k článku