Reklama

Samsung ukázal ďalší kúsok budúcnosti – 19“ priehľadný AMOLED displej!

Dominik Fúsek

Samsung ako technologický gigant nešetrí ani na výskume a zdá sa, že sa mu to vypláca. Dopyt po jeho AMOLED či Super AMOLED displejoch výrazne prevyšuje výrobné kapacity, okrem toho predstavil aj koncept novej zobrazovacej jednotky pre televízory (Samsung Foldable 3D OLED TV: budúcnosť televízií prichádza) i mobily (Super PLS displej od Samsungu nemá konkurenciu!). Akoby toho bolo málo, Samsung predstavil ďalší koncept. Možno sa v dohľadnej dobe dočkáme AMOLED displejov nielen na smartfónoch, ale aj na počítačových monitoroch.

Samsung AMOLED displej - prototyp

Foto: mobilemag.com

Samsung patrí v oblasti zobrazovania jednoznačne ku špičke, čo svojim prototypom znova potvrdzuje. Jeho AMOLED displeje, spolu s vylepšenými verziami Super AMOLED a Super AMOLED Plus sú v smartfónoch veľmi obľúbené, a jediný dôvod, prečo sa nenachádzajú v každom high-ende, sú nedostačujúce výrobné kapacity. Avšak vývoj väčších obrazoviek tohto typu, napríklad pre monitory a televízory, je na tom podstatne horšie. Samsung napriek tomu robí pokroky a verejnosti sa pochválil s ďalším úspechom. V Las Vegas ukázal 19-palcový prototyp AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diodes) displeja.

Samsung AMOLED displej - prototyp

Foto: mobilemag.com

AMOLED televízorov sa samozrejme tak skoro nedočkáme, ale ich doba sa blíži. Prototyp má ešte relatívne veľa múch, napríklad rozlíšenie 960 x 540 pixelov nikoho nenadchne. Koncept však ukazuje pokrok výrobcu a je malou ochutnávkou toho, čo nás čaká. Špecialitou panelu je priehľadnosť na úrovni 30 %, ako vidno na obrázkoch. Kedy sa objavia prvé AMOLED televízory či monitory výrobca nespomenul, Samsung má ale stále čo vylepšovať a tak ich príliš skoro nečakajte.

Samsung AMOLED displej - prototyp

Foto: mobilemag.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.