Samsung U8500 sú prvé komerčne dostupné zakrivené UHD TV

Samsung predstavil počas výstavy CES 2014 okrem najväčšej zakrivenej UHD TV a UHD TV, ktorá sa ohýba na povel aj novú sériu U8500. predstavuje prvú komerčne dostupnú zakrivenú UHD TV, ktorú si čoskoro budete môcť aj reálne kúpiť.

Samsung U8500

POZRITE SI: RECENZIA Samsung UE55HU8500 – prvá krivá Ultra HD TV na trhu

Samsung sa nebojí vyjadrení, že je na novú éru Ultra HD televízorov pripravený najlepšie. Za týmto tvrdením nestojí len množstvo dostupných UHD televízorov v portfóliu výrobcu, ale aj nové technológie, ako napríklad Samsung UHD Evolution Kit, vďaka ktorému si budete môcť svoj UHD TV Samsung aktualizovať v budúcnosti nielen po stránke softvérovej, ale aj po hardvérovej stránke. Poslúži k tomu jediná krabička, One Connect Box ktorá je k TV pripojená jediným káblom. Okrem všetkých súčasných štandardných formátov HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 a 2.2 HDCP tak budú nové UHD TV od Samsungu pripravené aj na nové štandardy, ktoré ešte len vzniknú.

Samsung U8500

Samsung tak okrem predstavenia noviniek v podobe najväčšej zakrivenej UHD TV a televízora, ktorý sa ohne na povel prináša ako prvý aj komerčne dostupné zahnuté UHD TV. V novej sérii U8500 nájdete trojicu uhlopriečok. Základný model bude disponovať uhlopriečkou 55“, následne to bude 65“ a najväčší dostupný model série U8500 ponúkne až 78“. Nové UHD TV Samsung U8500 sľubujú aj lepšie zobrazenie detailov a vyššiu kvalitu pri interpolácii na vyššie rozlíšenie pomocou štvorfázového procesu. Oko naopak poteší elegantný tenký dizajn s hrúbkou len 3 centimetre a rámom o hrúbke 7 milimetrov. Už za samozrejmosť je možné považovať aj inovácie Smart TV funkcií. Samsung Multi-Link tak prináša kontextový multitasking, kde môžete na jednej polovici obrazovky sledovať vysielanie a na druhej si prehrávať video z YouTube, alebo prehľadávať internet. Upravený dizajn Smart Hub navyše by mal poskytnúť lepší a jednoduchší prístup k vášmu obsahu.

Samsung U8500

Foto: Samsung, TECHBOX

Komentáre k článku