Reklama

Samsung Touch Control: šikovný ovládač pre maximálne pohodlie

Dominik Fúsek

Spoločnosť Samsung popri novom rade monitorov (Samsung ukázal úžasný 3D HD monitor 9. série) a tablete (Samsung Sliding PC 7: Windows 7 tablet s výsuvnou klávesnicou!) na CES 2011 ukázala aj malé, no o to zaujímavejšie príslušenstvo k TV. Samsung RMC30D1 Touch Control je univerzálne diaľkové ovládanie s dotykovým displejom, prístupom na sociálne siete a ďalšími funkciami pre lepšie pohodlie.

Samsung Touch Control

Samsung vynovuje svoj univerzálny ovládač pre televízory, Blu-ray prehrávače a podobnú techniku. Novinka dostala aj nový dizajn, ktorý už na prvý pohľad pripomína iPhone 4. Novinka dostala do vienka až trojpalcový displej, samozrejme dotykový. Ďalšou novinkou je podpora aplikácií, konkrétne pre prístup na YouTube, Skype (videohovory) a sociálne siete, ako napríklad Facebook a Twitter. Zaujímavosťou je, že na tieto služby môžete pristupovať aj v prípade, že je televízor vypnutý.

Samsung Touch Control

Ovládač samozrejme nestratil svoju hlavnú funkciu, teda regulovať nastavenia televízora. Vďaka podpore štandardu DLNA, sa ale okruh podporovaných zariadení rozširuje aj o Blu-ray a DVD prehrávače či ďalšie spotrebiče. Teoreticky by si mal Touch Control rozumieť s každým takýmto prístrojom. Budúci majitelia určite ocenia aj možnosť prezerať sledovaný program aj na ovládači, pričom dosah signálu by mal pokryť celý váš dom. Veľký dotykový displej oceníte aj pri písaní na virtuálnej QWERTY klávesnici. Cenu výrobca nezverejnil, na trh sa má nový Touch Control dostať niekedy v tomto polroku.

Samsung Touch Control

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.