Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 6 min.
  • 7.4.2020

Samsung The Frame pre tento rok je väčší a má aj úplne nové stojany

Samsung The Frame pre tento rok je väčší a má aj úplne nové stojany
Zdroj | Samsung
Števo Porubský
Samsung The Frame pre tento rok je väčší a má aj úplne nové stojany
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Unikátny televízor, ktorý nevyzerá na prvý pohľad ako televízor, ale obraz, aj tento rok dostáva novú sériu. Samsung The Frame pre rok 2020 bude hlavne o nových stojanoch a nových rámikoch. Inak ide stále o špičkový QLED televízor, ale so šialenou cenotvorbou.

Zdroj | Samsung

Samsung The Frame oficiálne na náš trh prišiel až minulý rok, už ako 3. generácia televízorov, ktoré nemajú vo svete obdobu. Juhokórejský výrobca totiž vymyslel rám tak, že naň môžete magneticky pripnúť výmenné rámiky, ktoré vytvoria z televízora nenápadnejší kus elektroniky v domácnosti či kancelárii. Z televízora sa totiž stane obraz.

Zdroj | Samsung

Doslova, pretože v rozhraní je možné nastaviť, aby sa na displeji počas celého dňa zobrazovali umelecké diela slávnych autorov, príp. vaše vlastné, vrátane fotografií. A aby toho nebolo málo, vďaka senzorom displej nesvieti stále a už vôbec nie na plný výkon, ale prispôsobuje svoj jas a dokonca aj zobrazenie fotky či maľby podľa osvetlenia v danej miestnosti počas celého dňa.

Zdroj | Samsung

Pre rok 2020 bude The Frame od Samsungu dostupný v 6 rôznych uhlopriečkach, a to 32, 43, 50, 55, 65 a 75 palcoch. Vybrať si tak môže prakticky každý. Nepotešia ale ceny, ktoré začínajú okolo 1 000 € (najmenší model ešte nedostal cenu). 43″ model stojí 1 299 €, väčší 1 399 €, 55″ zas 1 599 €, 65″ až 2 199 € a 75″ model 3 499 €.

Tak, ako v minulom roku, aj tento si Samsung ide svoje a za to, aby ste si mohli zobrazovať obrazy z galérií z celého sveta musíte priplácať mesačne 5,99 €. Pri cenách televízorov vyššie by som ale očakával, aby služba bola dostupná v televízoroch The Frame automaticky. Potom by sa dala pochopiť aj výrazne vyššia cena oproti ich QLED náprotivkom.

Zdroj | Samsung

„Sme radi, že zároveň môžeme oznámiť významné rozšírenie spolupráce so svetovými galériami a umelcami, takže prostredníctvom televízora The Frame je možné si zobraziť už viac ako 1 200 umeleckých diel z 25 galérií,“ uviedol Michal Forejt, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „V režime umenie sme tiež výrazne zlepšili kontrast a hĺbku čiernej, nasadili viac filtrov pre zobrazované fotografie a rozšírili počet verzií passpart.“

Pozrite si

Samsung The Frame – televízor s pridanou umeleckou hodnotou

Z najnovších QLED modelov si aj The Frame televízory požičali napríklad Dual LED podsvietenie so studenou i teplou bielou. To zlepšuje nie len farby, ale aj kontrast. Ten je vraj o viac ako štvrtinu lepší ako v modeloch z minulého roka. Lepšie o 20% má byť aj podanie čiernej.

Všetky modely majú 4K Ultra HD rozlíšenie, okrem 32″ modelu. Ten má len Full HD rozlíšenie. Na druhej strane je ho ako jediný z novej série možné postaviť na špeciálny stojan aj vertikálne. Ostatné je možné postaviť na klasický stojan horizontálne, alebo na tzv. Studio Stand.

Televízory The Frame sú štandardne vybavené držiakom pre bezmedzerovú inštaláciu na stenu a sú pripojené iba jedným tenkým káblom One Invisible Connection s mozgom televízora One Connect box. Novinkám nechýba ani podpora Samsung Bixby, hlasového ovládania od Samsungu.

Zdroj | Samsung

Oproti minuloročným modelom je k dispozícii aj dvojnásobný počet možností paspart, namiesto dvoch sú štyri. K minulým verziám Modern Mat a Shadowbox Mat pribudli Modern Matte Thin a Modern Matte Wide (moderné tenké a široké passaparty).

Zdroj | Samsung

S The Frame máte na výber zo siedmich možností zobrazenia svojich fotografií a desiatich farebných podkladov. Na jednej obrazovke tak môžete mať až tri fotografie, alebo jednu rozdelenú do troch častí ako triptych, panoráma či mix. Najnovšie u nich môžete použiť šesť špeciálnych foto filtrov: Art Deco, Ink, Wash, Pastel, Aqua a Fauve.

Zdroj | Samsung

Do aplikácie Obchod s umením boli pridané majstrovské diela z galérie Minted v Spojených štátoch či Artist v Južnej Kórei. Samsung chce partnerstvo s galéria a múzeami rozširovať aj naďalej. Skúšobná verzia Obchodu s umením je síce na mesiac od aktivácie pre nových zákazníkov zadarmo, no potom už mesačný poplatok vychádza takmer na 6 € (noví zákazníci zatiaľ môžu získať pri stiahnutí aplikácie Samsung Promotion ale navyše tri mesiace zadarmo). V prípade, že chcete, aby sa vám na televízore zobrazovalo len konkrétne dielo, resp. diela, kúpiť si jedno môžete až za 23,99 €.

Novinky sa do predaja dostanú od apríla. Cena vymeniteľného rámčeka sa navyše oproti minulému roku znížila, a to na 79 € u všetkých uhlopriečok okrem najmenších (rámik pre The Frame 32″ stojí 69 €).

Zdroj | Samsung
Zdroj