Reklama

Samsung SyncMaster FX2490HD: imidžový monitor s TV

Roman Calík

Samsung ohlásil nový LCD monitor s označením SyncMaster FX2490HD. Okrem LED podsvietenia disponuje vstavaným TV tunerom, čo z neho robí hybridný HD 1080p monitor a televízor dohromady.

Samsung SyncMaster FX2490HD

SyncMaster FX2490HD je nový monitor s vzhľadom väčšiny televízorov spoločnosti Samsung v roku 2010. Vysoko leštený hnedý rám s transparentným pásikom je naozaj dizajnovou lahôdkou. Mohutný 24” panel s rozlíšením 1920×1080 pixelov s odozvou iba 5 milisekúnd podopiera chrómovaná štvornožka a ako celok je FX2490HD veľmi vydarený. S kontrastným pomerom 1000:1 a svietivosťou 240 cd/m2 je však skôr štandardom. Samsung neuvádza typ panelu, pravdepodobne ale pôjde o najrozšírenejší typ TN.

Samsung SyncMaster FX2490HD

Tento nový SyncMaster má zabudovaný TV tuner, takže súčasne slúži aj ako televízny príjmač. Dva vstupy HDMI vám umožnia k monitoru pripojiť Blu-Ray prehrávač alebo hernú konzolu, k dispozícii je aj obyčajný SCART konektor. K počítaču sa môžete pripojiť cez vstup DVI alebo analógový D-SUB (VGA). Výbornú konektivitu podporuje aj funkcia obraz v obraze (PIP), vylepšený je aj digitálny zvuk, tentokrát s podporou 7.1 kanálového Dolby Digital a DTS, samozrejmosťou sú vstavané stereo reproduktory na sledovanie TV programov. V Kórei sa už predáva, k nám by sa mal dostať v polovici augusta. Za hybridný FX2490HD zaplatíte v prepočte okolo 429 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.