Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung SUHD TV Quantum dot mieria vysoko

Samsung SUHD TV Quantum dot mieria vysoko
Roman Calík
Samsung SUHD TV Quantum dot mieria vysoko

Chladnička s obrovským dotykovým displejom, vysávač ovládaný aplikáciou, televízory s Quantum dot panelmi a univerzálnym ovládaním, jednoducho naše domácnosti budú ešte viac prepojené. Pozrite si ďalšie z top noviniek, ktoré sme si naživo vyskúšali na Samsung Forum 2016 v Monaku.

Pozrite si

Samsung SUHD Série 8 – tenká nezakrivená TV s výborným obrazom

Veľkou témou Monaka boli aj nové SUHD televízory s panelmi Quantum dot. Ide o špičkovú technológiu, ktorá urobí sledovanie Ultra HD obsahu ešte atraktívnejším. Televízory totiž vedia zobraziť až 10-bitovú farebnú hĺbku, čo je v podstate vernosť farebného spektra, aké dokáže naše oko vnímať a tie najlepšie kamery na svete zosnímať. Panely navyše neobsahujú kadmium. Výhodou je aj podpora HDR so svietivosťou 1000 nitov! Televízory dokážu spracovať HDR metadáta a jednotlivé scény prisvetliť presne na miestach, kde je to potrebné. Samozrejmosťou je aj certifikácia Ultra HD PREMIUM od UHDA.

Novinky ale majú aj iné vychytávky. Absolútne nové je diaľkové ovládanie Smart Control. Je minimalistické, obsahuje len pár tlačidiel, pritom by ste s ním mali dokázať ovládať nielen kompletne televízor aj so Smart funkciami, ale aj ďalšie pripojené A/V a IoT zariadenia ako sú multiroom audio systémy, smart žiarovky, bezpečnostné prvky, herné konzoly či smart kuchynské zariadenia.

Operačným systémom je Tizen, pričom ho výrobca vyšperkoval a pridal viac ako 500 streamingových a stiahnuteľných hier, ktoré môžete nájsť aj v PlayStation Now. Celkovo je menu veľmi prehľadné, prvýkrát na jednom mieste vidíte zdroje obsahu aj smart funkcie.

Poteší aj dizajn, predný rámik je totiž takmer neviditeľný. Zadná strana navyše neobsahuje zbytočné konektory, stačia dva, ktorými pripojíte všetko potrebné – elektrickú energiu a nový IoT hub.

 

U nás sa bude predávať najvyšší model s 88-palcovou uhlopriečkou a označením KS9800 za 19 990 eur.

Nižšie modely sérií 7000, 7500, 8000, 8500 či 95000 budú samozrejme výrazne lacnejšie a dostupnejšie. Na trh sa dostane cez 20 nových modelov. Čerešničkou v Monaku bol 98-palcový Samsung S9 televízor s 8K rozlíšením. Ten sa však zatiaľ do predaja nechystá.

Zdroj