Reklama

Samsung SMX-C20UN: lacná záležitosť pre zdravé ruky

Roman Calík

Samsung už s modelmi R10 či C10 ukázal ergonomický dizajn, kde kameru držíte pod určitým uhlom. Je však ergonomické aj praktické?

Samsung C20

Najnovšia kamera Samsung SMX-C20UN patrí do akejsi rodiny ergonomických videokamier výrobcu. Nadväzuje na už existujúce modely HMX-R10 či SMX-C10, ktoré ako prvé priniesli „pohodlné“ držanie kamery a sú v predaji aj na Slovensku. Pohodlie spočíva v tom, že kameru držíte v ruke pod určitým uhlom, čo má prispieť k menej bolestivému dlhšiemu natáčaniu, najmä čo sa zápästia týka. Objektív je preto naklonený o 25 stupňov. My sme testovali práve starší model R10 a rozhodne je takýto spôsob držania kamery o zvyku. Nová C20-ka však zaujme aj svojími oblými tvarmi a minimalistickými rozmermi či hmotnosťou.

Samsung C10 uhol

Rovno na YouTube

Natočené videá prostredníctvom 1/6 CCD snímača so 680 tis. pixelmi si môžete ukladať na pamäťové karty SDHC. Vstavaná pamäť chýba. Určite poteší aj 10-násobný optický zoom a možnosť jednoduchého uploadu videí na YouTube prostredníctvom počítača. Čo sa však stále bežne nevidí, a rozhodne nie v lacnej kamere, je možnosť priamej úpravy videí v kamere na 2,7-palcovom displeji. Stabilizácia je samozrejmosťou a formát H.264 je dobrou voľbou. Nechýba ani nahrávanie v režime time lapse. A teraz cena tejto malej dizajnovej šialenosti: 199,99 dolárov, čo je približne 148 €.

Samsung C20Samsung C20

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.