Reklama

Samsung Sliding PC 7: Windows 7 tablet s výsuvnou klávesnicou!

Dominik Fúsek

Spoločnosť Samsung predstavila na CES 2011 v Las Vegas aj nový Windows 7 tablet. Sliding PC 7 zaujme výsuvnou klávesnicou, pomerne výkonným hardvérom i rýchlym bootovaním.

Samsung Sliding PC 7

Najnovší tablet od Samsungu zaujme už vo vypnutom stave, a to nielen podareným dizajnom. Obdivuhodné sú aj rozmery zariadenia – hrúbka necelé 2 centimetre a hmotnosť 998 gramov. Najdôležitejšou častou zariadenia je samozrejme displej, ako už býva v tejto kategórii zvykom, 10-palcový. Samsung svoj tablet obdaril HD rozlíšením 1 366 x 768 bodov, kapacitná technológia s podporou multitouch už je štandardom. Hneď pri zapnutí zariadenia vás prekvapí jeho rýchly štart – 20 sekúnd je výborná hodnota, i keď konkurencia z vyšších radov ide ešte ďalej (Lenovo IdeaPad Y470, Y570 a Y570d: štart už za 10 sekúnd!). Za takúto rýchlosť vďačí Sliding PC 7 predovšetkým rýchlym SSD diskom, na výber budete mať z kapacity 32 a 64 GB.

Samsung Sliding PC 7

Operačná pamäť je dostatočných 2 GB. Slabší je však procesor, Intel Atom Z670 taktovaný na 1,66 GHz nikoho neohromí. Plynulý chod operačného systému Windows 7 Home Premium by však zabezpečiť mal. Samsung dokonca pridal svoju nadstavbu, tzv. Touch Launcher, ktorá obsahuje niekoľko aplikácií optimalizovaných pre ovládanie dotykom. Z oblasti hardvéru nebude chýbať ani USB, HDMI, webkamera, čítačka pamäťových kariet či šesťčlánková batéria s výdržou až 9 hodín. Výrobca prisľúbil aj špeciálne verzie s 3G alebo WIMAX konektivitou. Základná, teda len s technológiou WiFi, zrejme na trh dorazí v marci za cenu približne 530 €.

Samsung Sliding PC 7

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.