Reklama

Samsung Sense QX412: tenký rámik, tenké telo

Dominik Fúsek

Súčasným dizajnovým trendom je znižovanie hrúbky všetkých zariadení, ktoré to ešte dovoľujú. Napríklad taký iPad 2 (Apple iPad 2: Tenší, výkonnejší a za rovnakú cenu!) je na hranici toho, čo je dnes možné vyrobiť. V iných oblastiach si zasa výrobcovia dali za cieľ minimalizovať alebo úplne zrušiť nevzhľadný rámik okolo displeja. Novinka od Samsungu je majstrom v oboch disciplínach, navyše jej nechýba výkon.

Samsung Sense QX412

Pri tvorbe modelu QX412 výrobca stavil na očarujúci dojem, ako to stojí aj v jeho názve. Samsung zaujme tenkým telom s hrúbkou len 27 mm, hoci na nové MacBooky nemá (Apple MacBook Air žije! A je najmenší na svete!). Druhým dizajnovým prekvapením je rámik displeja široký len 9,7 mm. V praxi to okrem estetických predností znamená aj výrazne menšie rozmery. Do tela, v ktorom by sme obyčajne hľadali 13“ displej, sa vďaka tomu vošiel až 14-palcový. Jeho rozlíšenie činí 1 366 x 768 bodov.

Samsung Sense QX412

Do drobného tela sa podarilo výrobcovi vtesnať pomerne zaujímavú výbavu. Procesor Intel Core i5-2410M má dve jadrá taktované na 2,3 GHz, v prípade potreby jedno z nich pretaktuje na 2,9 GHz vďaka Turbo Boost 2.0. Áno, ide o druhú generáciu Intel procesorov (Intel predstavil 29 nových Core i procesorov!), postavených na architektúre Sandy Bridge. Operačná pamäť DDR3 disponuje kapacitou 3 GB, hardisk len 320 GB, čo môže byť pre niekoho málo. Odkázaní nebudete len na integrovanú grafiku, na pomoc vám totiž príde NVIDIA GeForce GT520. Nechýba ani moderné rozhranie USB 3.0Bluetooth 3.0 či 1,3 Mpx webkamera. Batéria tohto len dvojkilogramového krásavca údajne vydrží až 10 hodín prevádzky. A cena? 890 € za prémiový notebook nie je tak veľa.

Foto: samsunghub.com

Samsung Sense QX412

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.