Reklama

Samsung SE-406A: Prehrajte si Blu-ray 3D disk cez USB

Marek Šimunek

Spoločnosť Samsung prináša elegantné riešenie pre rozšírenie vášho notebooku alebo netbooku o externú Blu-ray mechaniku. Nový model Samsung SE-406A, si vystačí s napájaním z USB portu a okrem prehrávania 3D Blu-ray diskov dokáže previesť 2D obsah na 3D.

Samsung SE-406A

Nie každý notebook je vybavený modernou Blu-ray mechanikou a v prípade stále populárnejších netbookov by ste optickú mechaniku hľadali úplne zbytočne. Elegantným riešením ako svoj počítač rozšíriť aj o možnosť prehrávania vysokokapacitných Blu-ray médií je zakúpenie externej optickej mechaniky s podporou tohto formátu akou je napríklad Samsung SE-406A. Napriek podpore 3D Blu-ray však táto mechanika na vašom stole nezaberie veľa miesta vďaka jej tenkému profilu. Povrchová úprava externej mechaniky Samsung SE-406A navyše zabraňuje zachytávaniu otlačkov prstov a tak z nej nebudete mať po pár dňoch používania daktyloskopickú zbierku.

Samsung SE-406A

Jednoduché pripojenie zabezpečí jediný USB kábel, ktorý okrem prenosu dát externú mechaniku aj napája, takže nie je nutné zo sebou ešte vláčiť ďalší zdroj napájania. Ochranná technológia „Buffer Under Run“ zas zabráni chybnému zápisu v prípade, že dátový tok zapisovaných dát presiahne možnosti USB rozhrania. Súčasťou balenia je aj softvér CyberLink TrueTheater, ktorý otestuje možnosti prehrávania 3D obsahu na vašom počítači a tiež poslúži aj ako prehrávač videí a filmov z Blu-ray diskov. Mimo toho umožňuje prevod 2D obsahu na 3D, avšak kvalita takto prevedeného videa je otázna a pravdepodobne nebude dosahovať rovnakej kvality ako plnohodnotný 3D obsah. Pre čítanie a zápis budete mať v prípade Samsungu SE-406A nasledovné rýchlosti: 6x BD-R, 6x dvojvrstvové BD-R, 24x CD-ROM, 24x CD-RW, 8x DVD+/-R, 8x DVD-RAM, 6x dvojvrstvové DVD+/-R, 8x DVD+RW a 6x DVD-RW. Externá Blu-ray 3D mechanika Samsung SE-406A, ktorá je vytvorená pre bezproblémovú prácu na počítačoch s MS Windows a počítačoch s Apple Mac OS X bude dostupná už v apríli v čiernom a bielom prevedení, za predpokladanú cenu 150 USD 106,90 €).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.