Reklama

Samsung sa opäť predviedol, tentoraz ponúka najrýchlejší monitor

PR článok

Odozva, ktorá vyrazí dych a perfektné UHD rozlíšenie, ktoré je až štvornásobne jemnejšie než Full HD. Aj taký je najnovší monitor UD590 od Samsungu.

Počítačový monitor taký krištáľovo čistý a ostrý obraz ešte nikdy pred tým neponúkal. UHD rozlíšenie, ktoré je dokonca štyrikrát jemnejšie ako rozlíšenie technológie Full HD, je medzi monitormi horúcou novinkou, ktorá práve prichádza na trh. Túto špičkovú technológiu môžete mať už teraz doma vďaka monitoru UD590 od Samsungu.

Samsung PR

Nový monitor dokáže vyobraziť až 1 miliardu farieb, čo je v porovnaní s bežnými monitormi až 64-násobne viac. Všetok zobrazovaný obsah je tak plný detailov a prechody medzi odtieňmi sú absolútne nerozpoznateľné. Netreba sa obávať, že by nefungoval s počítačom, hoci nemá úplne aktuálny hardvér. Výrobcovia grafických kariet sú si totiž veľmi dobre vedomí dôležitosti a potenciálu UHD technológie a pridávajú do svojich produktov podporu 4K rozlíšenia. V súčasnosti je už bežné stiahnuť si ovládače aj pre zabehnuté integrované grafické karty, ktorým tak nič nebráni v spracovávaní 4K rozlíšenia. Všetci tí, ktorí majú svoj obľúbený obsah v nižšom rozlíšení, nemusia zúfať. Technológia, ktorou sa pýši Samsung, dokáže automaticky rozpoznať pôvodné rozlíšenie a vylepšuje ho pomocou funkcie zníženia šumu a prevodu na vyššie rozlíšenie. Vzniká tak oveľa čistejší a ostrejší obraz ako predtým. UHD si tak teraz môže užívať už naozaj každý nezávisle na tom, akým rozlíšením oplýva pôvodný obsah.

Samsung PR

Jednou z výnimočných funkcií novinky UD590 je aj technológia Picture-in-Picture 2.0, teda zobrazovanie obrazu v obraze, ktoré umožňuje sledovať viacero zdrojov obsahu so zachovaním pôvodného rozlíšenia, či multitaskingová technológia Picture-by-Picture umožňujúca k monitoru pripojiť dve zariadenia a sledovať ich pracovné plochy na jednej obrazovke. A aby bola práca ešte príjemnejšia, je možné ju rozdeliť na dve rovnaké polovice. V kombinácii s UHD technológiou sa netreba obávať akejkoľvek straty kvality obrazu.

Úžasnými technologickými parametrami však jeho precíznosť nekončí. Stojan monitoru v tvare písmena T je vyrobený z ľahkých kovových materiálov a vytvára tak minimalistickú základňu pre samotnú obrazovku. Stojan je navyše flexibilný, takže si každý dokáže nájsť tú správnu výšku obrazovky.

Ďalšie informácie nájdete na www.samsung.sk.

FOTO: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.