Reklama

Samsung prichádza na Slovensko s ponukou notebookov!

Roman Calík

Samsung si vybudoval po celom svete vynikajúce meno. Jeho výrobky spoznáte najmä vďaka nezameniteľnému dizajnu a špičkovej kvalite. Také by mali byť aj notebooky, s ktorými výrobca vstupuje na slovenský trh. V ponuke budú najskôr dva netbooky a štyri notebooky v rôznych konfiguráciách.

Prišiel ten správny čas. Aspoň tak sa dá vysvetliť rozšírenie dostupnosti notebookov Samsung aj v krajinách, kde doteraz neboli vôbec oficiálne dostupné. Slovensko spolu s Českou republikou k nim patrí tiež, a tak sa môžeme tešiť na ďalšieho hráča na trhu, ktorý má vysoké ambície. Pri predstavení prvých dostupných noviniek pre náš trh sa nechal Samsung dokonca počuť, že by rád do konca roka 2010 predal v Čechách a na Slovensku až 40 tisíc notebookov. Od výrobcu, ktorý si dokáže približne až 75% notebooku vyskladať z vlastných dielov, to nie je určite správa len tak do vetra.

TECHNOBEAUTY

V prvej várke sa môžete tešiť na výborne vybavené výkonné notebooky radu R v podobe modelov R780, R580 a R480 a štýlový model R530. Naopak, pre mobility chtivých tu budú modely netbookov N150 a N210. Do konca roka však výrobca sľubuje ponuku celého modelového portfólia, t.j. pribudnú aj ultra-ľahké notebooky a biznis notebooky. Zaujímavá bude i kampaň výrobcu, ktorá nesie označenie TECHNOBEAUTY. Na nej sa podieľal známy český fotograf Jiří Turek, pre ktorého sa nové modely Samsung stali na pár dní „modelkami“. Prístup fotografa naša redakcia musí len a len pochváliť, nakoniec už čoskoro uvidíte sami, ktoré časti notebookov boli pre fotografa najatraktívnejšími.

TECHNOBEAUTY
Predstavenie nových notebookov Samsung a kampane TECHNOBEAUTY. Na fotografii zľava:
Jiří Turek, český fotograf, autor fotografií Samsung TECHNOBEAUTY
Branislav „Bruno“ Ciberej, moderátor tlačovej konferencie
David Šedina, produktový a marketingový manažér IT divízie, Samsung Electronics Czech and Slovak

Samsung N150 a N210

Netbookov síce už na trhu máme množstvo, Samsung sa však bude snažiť prilákať dizajnom a výkonom, veď ako inak. Oba modely N150 a N210 ponúknu nový dizajn Crystal Pattern, kde by ste mohli oceniť aj povrchovú úpravu odolnú voči poškriabaniu. Nechýba im antireflexný 10,1-palcový LED displej či procesor Intel Atom N450. Netbooky ponúkajú aj niekoľko nástrojov pre lepšie použitie či bezpečnosť, ako napríklad  funkcia „Instant On“ podporovaná nástrojom Phoenix HyperSpace, vďaka ktorej sa môže N210-ka okamžite online pripojiť, bez potreby spustenia Windows 7. Funkcia Smart Power zase šetrí energiu, a tak sa vraj môžete s modelom N150 dostať na výdrž cca. 8,5 hodiny a s modelom N210 dokonca až na úroveň cca. 12 hodín. Oba notebooky sa budú predávať od marca 2010, cena však zatiaľ nebola stanovená.

Samsung N150 Samsung N210
  Samsung N150  Samsung N210

Samsung R530 a R780, R580 a R480

Na doma či do práce sú určené notebooky radu R, ktoré sa pýšia štýlovým prevedením Touch of Color s možnosťou voľby vzoru. Povrch notebookov je dokonca navrhnutý tak, aby na ňom nezostávali odtlačky prstov a, samozrejme, aby dostatočne chránil jeho vnútornosti. Tu sa môžete tešiť pri modeloch R780 a R580 na procesory Intel Core i5-430M. Model R480 ponúkne procesor Intel Core i3-330M a R530-ka ich bude mať na výber niekoľko, t.j. môžete si ju nakonfigurovať s jedným zo siedmych procesorov. Prvé číslo v označení hovorí o veľkosti uhlopriečky LED displeja, teda R780-ka ponúkne 17,3″ HD+ displej, model R580 a R530 zase 15,6″ HD displej a najmenšia R480-ka zase 14″ HD displej. Ak ste náročnejší na grafiku, tak vás poteší nVIDIA GeForce GT 330M, alebo 310M. Modely R80 ponúknu aj Blu-ray mechaniku či dokonca USB port s možnosťou nabíjania zariadení aj pri vypnutom notebooku. Celkom nás zaujali aj hmotnosti notebookov, kde najväčší 17-palcový model R780 má hmotnosť vrátane batérie 2,8 kg, zatiaľ čo najmenšia 14-palcová R480 len 2,3 kg. Samozrejmosťou je i HDMI port a poteší tiež eSATA port. Cena notebookov začína na 589 €.

Samsung R480

Samsung R480 s prevedením Touch of Color

Samsung R780
Samsung R780 s numerickou klávesnicou

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.