Reklama

Samsung povýšil hernú sériu Odyssey na novú úroveň. Konečne nasadil OLED

Zdroj | Samsung
Michal Sobek
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Spoločnosť Samsung na veľtrhu CES v Las Vegas predstavila nové herné monitory série Odyssey. Najväčším prekvapením je ultraširokouhlý model, ktorý má po novom OLED technológiu, čím série Samsung posúva o poriadny krok vpred.

Podľa slov spoločnosti prinesú bezkonkurenčnú kvalitu obrazu a celý rad inovatívnych funkcií pre ľudí, ktorí chcú pracovať, ale aj hrať sa. CES je ideálnym miestom na prezentáciu inovácií, ktoré môžu posunúť nielen hráčov, ale aj grafických dizajnérov na ďalšiu úroveň.

Prvou novinkou je herný monitor Samsung Odyssey Neo G9. Už na prvý pohľad je poriadne ultraširokouhlý a zároveň jemne zahnutý (1000R). Konkrétny pomer strán je až 32:9 s rozlíšením 7 680 × 2 160 pixelov. Na takýto veľký priestor sa zmestila až 57-palcová uhlopriečka. Hráči určite ocenia tiež 240-hertzovú obnovovaciu frekvenciu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Samsung

Tento displej využíva QLED technológiu so špecifikáciou VESA DisplayHDR1000. K lepšiemu hraniu pomáha tiež matná úprava displeja, čiže nič sa v ňom nebude nadbytočne odrážať. Monitor sa tiež môže pochváliť ako prvý podporou DisplayPort 2.1, ktorý prenáša dáta približne dvakrát rýchlejšie ako predtým používaný DisplayPort 1.4.

Tou zaujímavejšou novinkou je herný monitor Samsung Odyssey OLED G9. Ako už z názvu vyplýva, po vzore svojich nových televízorov, aj tu spoločnosť nasadila OLED technológiu, čo je rozhodne krok správnym smerom. Odyssey OLED G9 obsahuje ultraširokouhlý 49-palcový 1800R zakrivený displej s pomerom strán 32:9.

OLED osvetľuje každý pixel samostatne a nespolieha sa na podsvietenie, čo umožňuje dynamický kontrastný pomer 1 000 000:1 a zároveň poskytuje skutočné RGB a poctivú čiernu farbu. Pre plynulé hranie je model Odyssey OLED G9 vybavený odozvou len 0,1 ms a obnovovacou frekvenciou 240 Hz.

Zdroj | Samsung

Monitor tiež využíva aplikácie od partnerov, ako sú platformy Prime Video, Netflix a YouTube prostredníctvom Smart Hubu. Je tiež vybavený platformou Samsung Gaming Hub na streamovanie hier. Podporované sú tiež Xbox Game Pass a NVIDIA GeForce Now.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.