Reklama

Samsung PlayGalaxy Link prenesie PC hry na obrazovku vášho smartfónu

Zdroj | Samsung/THISISGAME
Stanislav Vinc
Zdroj | Samsung/THISISGAME
Zdroj | Samsung/THISISGAME

Kým Google, Microsoft, Sony a ďalší budujú plnohodnotné herné streamovacie služby, ktoré dokážu nahradiť počítač a herné konzoly, Samsung sa po vzore Valve s aplikáciou PlayGalaxy Link zameria na streaming hier z počítača do smartfónu v rámci jednej domácnosti.

Ak ste už mali tú česť s mobilnou aplikáciou Steam Link pre iOS alebo Android, nová aplikácia Samsung PlayGalaxy Link vám bude okamžite známa. Rovnako, ako spomínaná aplikácia od spoločnosti Valve, aj táto novinka z dielne Samsungu slúži na prenos obrazu z hier na počítači na obrazovku smartfónu alebo tabletu pripojeného na rovnakej sieti.

https://youtu.be/9zND5SdEJgc

Samsung PlayGalaxy Link vyžaduje, aby ste mali na počítači aj na smartfóne nainštalovaného prenosového klienta, resp. aplikáciu, ktorá sa postará o prenos obrazu a vstupov z tlačidiel ovládača. Služby tohto typu fungujú najlepšie, ak ste so svojim mobilným zariadením pripojení na rovnakej sieti, ako váš herný počítač, no streamovacia služba môže teoreticky fungovať aj cez mobilnú 4G alebo 5G sieť.

Zdroj | Samsung

Aplikáciu PlayGalaxy Link si aktuálne môžete stiahnuť iba do smartfónov Samsung Galaxy Note10, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10e a Galaxy S10 5G. Zoznam podporovaných zariadení by sa mal teoreticky v najbližších mesiacoch rapídne rozširovať. Podpora celej série smartfónov Galaxy S10 pribudla do aplikácie s poslednou aktualizáciou s označením v1.0.5.

Pozrite si

Vďaka apke Steam Link si zahráte plnohodnotné PC hry aj na smartfóne

Ak sa váš smartfón v zozname podporovaných zariadení nenachádza, alebo dokonca ani nevlastníte smartfón od Samsungu, pokojne si do svojho smartfónu môžete stiahnuť aj spomínanú aplikáciu Steam Link, ktorá funguje na rovnakom princípe. Podobných aplikácií nájdete v obchodoch niekoľko.

Zdroj | Samsung

K dosiahnutiu najideálnejších podmienok pre domáci streaming by ste mali mať na strane počítača k dispozícii pevné pripojenie káblové pripojenie a na strane mobilného zariadenia ideálne bezdrôtovú sieť využívajúcu pásmo 5 GHz. Takmer povinným príslušenstvom je aj kompatibilný gamepad. V tomto prípade však už našťastie väčšina smartfónov podporuje bezdrôtové ovládače od herných konzol Xbox One a PlayStation 4.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.