Reklama

Samsung PL90: už žiadne káble

Roman Calík

Nový kompaktný digitálny fotoaparát Samsung s označením PL90 disponuje niečím, čo mali mať digitálne fotoaparáty už dávno. Jeho zabudovaný vyklápací USB konektor slúži ako na prenos dát, tak aj na nabíjanie. Konečne nepotrebujete so sebou tahať celú elektráreň.

Samsung PL90

Srdcom nového modelu PL90 je snímač s rozlíšením 12,2 Mpix, ktorý sa pozerá na svet objektívom so 4x optickým zoomom. Superkompaktné telo prístroja s hrúbkou len 18 milimetrov toho moc nezaváži a tak ho môžete mať so sebou takmer vždy a všade, kde sa pohybujete. Plnohodnotný vyklápací USB konektor vám umôžní pripájať sa a zdieľať fotografie a nabíjať fotoaparát bez použitia kábla a nabíjačky. Otázkou zostáva výdrž mechanizmu USB konektora novej PL90-tky, keďže po zasunutí do USB portu v počítači fotoaparát doslova visí na výsuvnom konektore.

Samsung PL90

Fotografie si môžete prezrieť na LCD displeji s uhlopriečkou 2,7“ a rozlíšením 230,000 obrazových bodov. Uľahčí vám to nová funkcia Smart Album. S ňou ľahko nájdete požadovanú fotografiu podľa času, dátumu, alebo dokonca prevládajúcej farby. Samozrejmosťou je úplne automatický režim pri fotografovaní, kedy sa nemusíte starať o nič iné, ako správny moment a spúšť fotoaparátu. Video si môžete nahrať v rozlíšení maximálne 640×480 pixelov.

Nový PL90 si určite nájde svojich záujemcov vďaka ultra kompaktným rozmerom a možnosťou úplne zabudnúť na potrebu nosiť pripájacie káble a nabíjačku. Za veľmi rozumnú cenu približne 114 € vám môže robiť spoločnosť na cestách a stretnutí s priateľmi už v septembri tohto roku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.