Samsung Pay sa dočká rozšírenia o nový spôsob platby kryptomenami, a to vďaka integrácii virtuálnych kariet od Alchemy Pay do svojho bezkontaktného platobného systému.
Alchemy Pay, popredný poskytovateľ platieb kryptomenami s viac ako miliónom registrovaných používateľov oznámil, že aktualizoval svoju službu virtuálnych kariet pridaním podpory pre Samsung Pay.
Táto novinka bola zverejnená 8. Októbra 2024 a prichádza len pár týždňov po úspešnom dokončení integrácie s Google Pay v septembri. Spolupráca umožňuje používateľom Alchemy Pay platiť virtuálnymi krypto kartami u podporovaných obchodníkov, či už v kamenných predajniach alebo online.
Spoločnosť Alchemy Pay uviedla, že používatelia ich virtuálnych kariet môžu odteraz realizovať platby aj na platformách ako ChatGPT Plus, Apple Store, Midjourney, Amazon, Netflix, Facebook a eBay. Zástupca spoločnosti pre Cointelegraph uviedol, že očakávajú vysoký dopyt od nepriamej používateľskej základne vďaka tejto integrácii: „Na našej platforme máme už milión registrovaných používateľov a pol milióna používateľov krypto kariet. Vďaka spolupráci s mnohými obchodnými partnermi predpokladáme ešte väčší počet nepriameho využitia našich produktov.“
Vo Veľkej Británií pribudne možnosť investície do tokenizovaných reálnych aktív (RWA)
Partnerstvo medzi digitálnou platformou pre distribúciu cenných papierov Assetera a burzou cenných papierov Archax, ktorá je regulovaná britským úradom Financial Conduct Authority, umožní investorom prístup k tokenizovaným reálnym aktívam vo Veľkej Británii, Európskej únii a EEA.
Táto spolupráca má za cieľ riešiť výzvy na trhu tokenizovaných reálnych aktív, ako sú regulačné neistoty, nízka likvidita a technologická zložitosť. Platforma Assetera najskôr ponúkne prístup k tokenizovaným fondom peňažného trhu od spoločnosti Abrdn, ktorá spravuje aktíva v hodnote 506 miliárd britských libier. Očakáva sa, že ďalšie fondy budú nasledovať.
Táto spolupráca umožňuje prístup k digitálnym aktívam prostredníctvom platformy Assetera, vrátane fondov a štruktúrovaných produktov, a to ako pri primárnom predaji, tak aj pri obchodovaní na sekundárnom trhu. Nick Donovan, riaditeľ príjmov Archax, uviedol, že táto spolupráca posúva distribúciu digitálnych aktív v EÚ/EEA na novú úroveň a podporuje prijatie tokenizovaných aktív v Európe.
Labenbacher tiež dodal, že firmy plánujú spolupracovať na budovaní vzťahov s fondovými spoločnosťami a na pridávaní ďalších tokenizovaných fondov do platformy Assetera.
Je Peter Todd skutočným zakladateľom Bitcoinu?
Producent Cullen Hobak v dokumente „Money Electric: The Bitcoin Mystery“ konfrontoval Todda a zakladateľa Blockstreamu, Adama Backa, s dôkazmi, ktoré ho viedli k záveru, že Todd je legendárny zakladateľ Bitcoinu, ktorý nesie pseudonym Satoshi Nakamoto.
Pred premiérou dokumentu Todd verejne poprel, že je tvorcom Bitcoinu a spochybnil Hobakove závery po tom, čo klipy z dokumentu unikli na internet. Opäť to poprel aj po vydaní dokumentu, keď na sociálnej sieti X napísal: „Nie som Satoshi.“
Todd však už v minulosti žartoval o tom, že je Satoshi. V epizóde podcastu „What Bitcoin Did“ v roku 2019 povedal: „Ja som Satoshi, rovnako ako všetci ostatní.“ V tomto podcaste tiež uviedol, že prvýkrát kúpil Bitcoin, keď jeho cena bola okolo 20 centov, čo sa datuje približne do októbra 2010, teda dva roky po vydaní Bitcoin whitepaperu.
Hobak sa opieral o správu, ktorú Todd napísal v chatovacej diskusii, kde sa označil za „najlepšieho odborníka na zbavenie sa Bitcoinu,“ a dodal, že takúto “obetu” vykonal vlastnoručne. Hobak to interpretoval ako priznanie, že Todd trvale znemožnil prístup k 1,1 miliónu Bitcoinu, ktoré sú údajne majetkom Nakamota. Treba však dodať, že všetko sú to len domnienky, pričom skutočná identita Satoshiho Nakamota zostane zrejme už navždy záhadou.
Crypto.com žaluje SEC
Populárna kryptoburza Crypto.com sa rozhodla podať žalobu proti americkej Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC) s cieľom chrániť budúcnosť kryptomenového priemyslu v Spojených štátoch. Generálny riaditeľ Crypto.com, Kris Marszalek, informoval 8. októbra 2024 na sociálnej sieti X, že spoločnosť podnikla právne kroky voči SEC.
Marszalek zdôraznil, že tento krok je reakciou na prístup SEC k regulácii, ktorý sa zakladá na vymáhaní práva, čo podľa jeho slov zasiahlo viac ako 50 miliónov kryptoinvestorov. Spoločnosť sa tak pripojila k viacerým inštitúciám, ktoré sa snažia o spravodlivé zaobchádzanie zo strany tejto federálnej agentúry.
Crypto.com zároveň predložila žiadosť americkej Komisii pre obchodovanie s komoditami (CFTC) a SEC, aby objasnili status kryptomenových derivátov. Tento krok prišiel po doručení tzv. „Wells notice“ zo strany SEC, čo naznačuje potenciálne právne kroky proti burze.
Podľa vyjadrení spoločnosti SEC pokračuje v neautorizovanej regulácii kryptomien aj napriek tomu, že budúca vládna administratíva by mohla mať konštruktívnejší prístup. Crypto.com tvrdí, že SEC nezákonne rozširuje svoju právomoc a vytvorila nové pravidlá, ktoré považujú takmer všetky kryptomenové aktíva za cenné papiere.
Napriek súčasným výzvam Crypto.com uisťuje, že fungovanie platformy prebieha bez zmien. Spoločnosť tiež požiadala CFTC a SEC o spoločné objasnenie, ktoré by potvrdilo, že niektoré kryptomenové deriváty spadajú výlučne pod reguláciu CFTC. Agentúry majú 120 dní na vydanie stanoviska alebo uvedenie dôvodov, ak odmietnu poskytnúť interpretáciu.
Tento článok vznikol v spolupráci so slovenskou krypto spoločnosťou Fumbi, ktorá prináša kryptomeny bližšie k vám.