Samsung opäť kopíruje Apple. Tentokrát sa inšpirpoval iMacom

ZDROJ | Samsung

Vymyslieť niečo originálne nie je také ľahké ako vyzerá. Preto sa s obľubou používajú rôzne skratky, ktoré majú pomôcť rýchlejšie doraziť do cieľa. Niekto odpíše diplomovku, iný si požičia vizuál od konkurencie. Čo na tom, že diplomovky chráni autorský zákon a dizajn patent.

Samsung sa po oficiálnom predstavení 32-palcovom smart monitore Samsung M8 na veľtrhu CES 2022 pripravuje na jeho predaj. Na verejnosť už unikli jeho ceny a farebné verzie – tie akoby vypadli z oka z toho istého štúdia, kde navrhli iMacy 2021 od Apple.

ZDROJ | Samsung

Samsung M8 je určený pre stolné počítače, notebooky a ďalšie zariadenia. Má vstavané funkcie, ktoré ho odlišujú od ostatných monitorov. Integrovaný čip umožňuje spúšťať Netflix a ďalšie streamovacie služby, otváranie a prácu v Dokumentoch Google a uľahčuje videohovory na platformách ako je napr. Google Duo. Zaujímavou a veľmi praktickou funkciou pre mnohých používateľov bude integrácia AirPlay 2.

ZDROJ | Samsung

Dizajn kopíruje iMac vrátane jeho stojanu. Na výber bude v štyroch farbách, okrem bielej si budete môcť zvoliť zelenú, ružovú a modrú.

Panel má 4K rozlíšenie s HDR10+ a sRGB 99 %. Nájdete tu USB-C port, s ktorým si prepojíte počítač (tablet). Umožňuje 65 W nabíjanie, takže v prípade pripojenia notebooku si vystačíte s jediným káblom.

ZDROJ | Samsung

Samsung M8 je vybavený webkamerou SlimFit Camera. Tá je súčasťou balenia, keď ju potrebujete, pricvaknete ju na zadnú stranu, nastavíte správny uhol a môžete sa pustiť do videohovorov. Vďaka odnímateľnému riešeniu budú spokojní aj tí, ktorí sa obávajú straty súkromia.

Výhodou monitoru je možnosť využívania aj bez pripojenia k počítaču. Vďaka integrovanému čipu môžete surfovať, či upravovať dokumenty. S novým pracovným režimom môžete vzdialene pristupovať k inému počítaču, používať Microsoft 365. Samozrejme, nechýba ani možnosť pripojiť sa k mobilným zariadeniam Samsung pomocou nástroja DeX.

ZDROJ | Samsung

Funkcia Far Field Voice slúži na prácu s hlasovými asistentmi. Áno, už aj monitor môžete ovládať hlasom, dokonca aj na diaľku. Smart Monitor podporuje Bixby a Amazon Alexa.

Nový monitor sa bude predávať za 729,99 dolárov. Presný dátum predaja zatiaľ nebol určený, predpokladá sa však, že to bude v blízkej dobe. Na porovnanie, Apple tento mesiac tiež predstavil svoj nový monitor. Predajná cena Studio Display je však ešte vyššia, začína na 1 749 eurách.

ZdrojSamsung