Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Omnia Pro 4 a Omnia Pro 5: Nájdete 10 rozdielov?

Samsung Omnia Pro 4 a Omnia Pro 5: Nájdete 10 rozdielov?
Roman Calík
Samsung Omnia Pro 4 a Omnia Pro 5: Nájdete 10 rozdielov?

Po prvej a úspešnej Omnii, Samsung predstavuje ďalších a ďalších OMNIA hráčov s OS Windows Mobile. Tentokrát ide o dvojicu v štýle BlackBerry, ktorá by mohla zaujať skôr biznis zákazníkov.

Samsung Omnia Pro 5
Samsung Omnia Pro 5

Samsung Omnia Pro 4 a Omnia Pro 5 sú dva, na prvý pohľad takmer identické mobilné telefóny s operačným systémom Windows Mobile 6.5 a QWERTY klávesnicou. V súčasnosti, keď sa čaká na zariadenia s OS Windows Phone 7 Series, nás novinky skôr prekvapili. Žeby ležali niekde v kórejskom šuflíku a pri príležitosti CommunicAsia 2010 sa Samsung rozhodol ukázať, že mu nie je „ukradnutý“ ani operačný systém Windows Mobile (novinkami boli i telefóny s OS Bada a OS Android)?

Takmer ako dvojčatá

Samsung Omnia Pro 4 by sa mal dostať aj do Európy. V porovnaní s 5-kou ponúkne dotykový displej s rozlíšením 320 x 320 bodov a uhlopriečkou 2,62“. Samozrejmosťou bude konektivita Wi-Fi, HSDPA a podpora GPS. Dokonca nechýba ani 3,5 mm konektor či vstavaný 3,2 Mpx fotoaparát. Potešiť môže i batéria s vyššou kapacitou 1 500 mAh, akú poznáme z konkurenčných E-čkových Nokií. QWERTY klávesnica má 4 riadky tlačidiel, ktoré minimálne z obrázkov telefónu vyzerajú byť dostatočne veľké a môže sa na nich pohodlne písať. Samsung Omnia Pro 5 je lacnejšou verziou biznis smartfónu, kde chýba dotykový displej. Rozlíšenie displeja má 320 x 240 bodov a jeho uhlopriečka je 2,4“. Ostatné parametre sú takmer identické so 4-kou, a tak aj v Omnii Pro 5 nájdete GPS prijímač, Wi-Fi či HSDPA. Uspokojiť sa však budete musieť so slabším, len 2 Mpx fotoaparátom. Tento model je určený pre ázijský trh.

Samsung Omnia Pro 4
Samsung Omnia Pro 4