Reklama

Samsung NX5: ďalší fotoaparát hrajúci sa na zrkadlovku

Roman Calík

Samsung predstavil ďalšieho zástupcu zrkadlovky bez zrkadla, alebo ak chcete fotoaparátu s telom zrkadlovky. Mladší brat známej NX10-ky môže byť letným hitom.

Samsung NX5 1

Kto pokukoval po tohtoročnej novinke Samsung NX10, t.j. skvelý fotoaparát v tvare zrkadlovky s bohatým príšlušenstvom a výmennými objektívmi, mal by zbystriť pozornosť. Samsung totiž predstavil lacnejšiu verziu NX10-ky, ktorej chýba najmä Amoled displej. Novinka s 3-palcovým LCD displejom dostala názov Samsung NX5 a rovnako ako vyšší model ponúkne 14,6-megapixelový snímač CMOS veľkosti APS-C.

 

Smart foťák

Výhodou NX5-ky je aj jedno z najrýchlejších automatických zaostrovaní (AF) vo svojej triede, za čo vďačí práve technológii DRIMe II Pro a pokročilému algoritmu automatického zaostrovania (AF). V porovnaní s bežnými zrkadlovkami vyhráva tak NX10-ka alebo i NX5-ka i vďaka kompaktnému telu, to môžeme porovnať s menšími ultrazoomovými fotoaparátmi na trhu. Nechýba manuálne ovládanie, ale sú k dispozícii aj ďalšie funkcie. Napríklad funkcia Smart Auto automaticky vyhodnotí prostredie a zvolí správny režim. Funkcia Smart Range umožňuje realisticky zachytiť svetlé a tmavé zóny na jednej snímke a systém Supersonic Dust Reduction chráni obrazový snímač pred prachovými časticami, ktoré často znižujú kvalitu obrázku.

Samsung NX5 2

Uvádzacie ceny

Samozrejme novinka taktiež dokáže nahrávať i HD videá. Full HD žiaľ chýba. A cena Samsung NX5 si budete môcť zakúpiť za 575 € (set s objektívom 18-55 mm) alebo za 655 € (set s dvojicou objektívov: objektív 18-55 mm + na výber druhý objektív – 30 mm alebo 50-200 mm).

Samsung NX5 3

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.