Reklama

Samsung Notebook Odyssey: herná séria s najnovšou i7

Samsung Notebook Odyssey
Zdroj | Samsung
Marek Hudák
Samsung Notebook Odyssey
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Kórejský výrobca nielen smartfonov predstavil na tohtoročnej výstave CES 2017 okrem QLED TV aj nové herné laptopy. Dvojica modelov Samsung Notebook Odyssey ponúka najnovšiu i7 a výkonnú NVIDIU Geforce GTX.

Spoločnosť Samsung sa nemôže pochváliť širokým portfóliom laptopov, čo si pravdepodobne aj sama uvedomuje a čoho dôsledkom môže byť predstavenie nových herných notebookov.

Menší 15,6-palcový Samsung Notebook Odyssey zaujme okrem jednoduchého dizajnu aj Full HD rozlíšením displeja, siedmou generáciou Intel Core i7 procesora, výkonnou grafickou kartou NVIDIA Geforce GTX 1050, až 32 GB kapacitou pamäti RAM (DDR4) prostredníctvom dvoch SODIMM slotov a v najdrahšej konfigurácii aj 256 GB SSD diskom spolu s 1 TB HDD.

Pozrite si

ASUS VivoPC X: kompaktný počítač pripravený na VR

Zdroj | Samsung

Konektivitu s perifériami zabezpečuje jeden USB 3.0 port, dvojica USB 2.0 konektorov, HDMI, Ethernet port spolu s 3,5 mm jackom pre audio a mikrofón.

O čo najdlhšiu výdrž na jedno nabitie sa stará 43 Wh batéria umiestnená v 2,53 kg bielom alebo čiernom tele notebooku.

Kapacitou väčšie parametre má 17,3-palcový model s Full HD rozlíšením. Rozdiel je predovšetkým vo veľkosti pamäti RAM, ktorá môže dosahovať prostredníctvom kvarteta SODIMM slotov až 64 GB.

Pozrite si

ROG Claymore: ďalší stupienok pre vášnivého hráča

Zdroj | Samsung

Podobne je to aj s vnútorným úložiskom. V najdrahšej konfigurácii môžete rátať s 512 GB SSD diskom spolu s 1 TB HDD. Otáznik je však v kolónke pre grafickú kartu. Tá žiaľ nebola upresnená.

Môžeme však predpokladať minimálne tak výkonnú ako tú v 15,6-palcovej verzii. Samozrejmosťou je väčšia kapacita batérie, ktorá dosahuje viac než dvojnásobnú hodnotu.

Zdroj | Samsung

Konkrétne 93 Wh kapacita by malo udržať notebook pár hodín pri živote. V dôsledku čoho sa navýšila aj váha na 3,79 kg. Bohatší je aj balíček portov, ktorý obsahuje štvoricu USB 3.0 portov, jeden Thunderbolt3, HDMI, Ethernet port a 3,5 mm jack pre audio a mikrofón.

Zdroj | Samsung

Menší Samsung Notebook Odyssey sa začne predávať koncom februára od 1 200 dolárov (približne 1 135 eur), avšak jeho väčší brat zatiaľ nepozná ani cenovku ani dátum uvedenia na trh.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.