Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung notebook Série 9 prichádza vo verzii 2016

Samsung notebook Série 9 prichádza vo verzii 2016
Zdroj | Samsung
Roman Calík
Samsung notebook Série 9 prichádza vo verzii 2016
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung počas výstavy CES 2016 ukázal dvojicu nových notebookov známej Série 9. Žiaľ na Slovensku sa notebooky Samsung už dlhšie nepredávajú, to však neznamená, že Samsung ich výrobu úplne zavrhol. Svedčí o tom aj nová generácia modelov Samsung Notebook 9 Series, ktorá ponúkne 13,3 alebo 15-palcový displej. Dizajnom sa novinky nelíšia od predchádzajúcich generácií, čo však nie je nevýhodou. Dizajn kovového tela a celkové spracovanie Série 9 patrí dlhodobo k najlepším na trhu.

Zdroj | Samsung

Nová séria modelov je však ešte ľahšia. Napríklad 13,3-palcový model s Full HD PLS displejom má hmotnosť iba 0,84 kg a hrúbku tela 13,4 mm. Väčší 15-palcový model, taktiež s Full HD PLS displejom však už váži 1,29 kg, čo je i tak na svoju veľkosť vynikajúci parameter. Oba modely ponúknu najnovšie procesory Intel Core i7, Windows 10, 4 alebo 8 GB LPDDR3 pamäť RAM a budete si môcť vybrať mezi 128 alebo 256 GB SSD diskom.

Zdroj | Samsung

Samozrejmosťou je dvojica USB 3.0 portov, avšak menší model ponúkne stále iba micro HDMI konektor či mini VGA a mini Ethernet konektor, a tak budete musieť používať redukcie. Nechýba ani slot na pamäťové karty. Našťastie väčší 15-palcový model už má aj plnohodnotný HDMI a dokonca aj jeden USB-C port. Samsung sa chváli aj výdržou a rýchlym nabíjaním. Väčší model by vám mal vydržať 12 hodín, pričom na plnú kapacitu batériu nabijete za 90 minút. Menší 13,3-palcový model by mal na jedno nabitie vydržať 10 hodín.

Zdroj | www.sammobile.com

Novinkou sú aj bezpečnostné funkcie. Vďaka Security CAM je možné z notebooku odoslať fotografie na vopred zadaný e-mail v prípade, že vám bude notebook odcudzený. Ďalšie funkcie ako Pattern Log-in, Secret Screen či Record Block by mali ochrániť vaše dáta. Zaujímavá bude aj dostupnosť farebných verzí notebookov, budú totiž k dispozícii v striebornej a ružovej (!) farbe, a to ešte v prvom štvrťroku 2016.