Reklama

Samsung NaviBot: robotický vysávač úplne inak

Števo Porubský

Juhokórejský Samsung nedávno predstavil nový typ robotického vysávača, ktorý vybavil novou technológiou Visionary Mapping. Vďaka nej a širokouhlej kamere vie robot vysávať omnoho efektívnejšie a rýchlejšie ako iné robotické vysávače.

Samsung NaviBot 

Samsung NaviBot VCR8855 a VCR8845 sú dva takmer identické robotické vysávače. Malé vysávače sa od ostatných na trhu odlišujú hlavne novou technológiou Visionary Mapping, vďaka ktorej si dokážu vytvoriť virtuálnu mapu miestnosti. Následne sú schopné vyhodnotiť, kde sa v miestnosti presne nachádzajú, kde sú rozmiestnené predmety a kde je postavená dokovacia stanica na nabíjanie. Na to im slúži aj širokouhlá kamera, pomocou ktorej vedia vysávač omnoho systematickejšie a tak aj rýchlejšie ako konkurencia. Rozoznateľným rozdielom vyššieho modelu (VCR8855) je dotykový LED displej na ovládanie. Ďalšie rozdiely sú v balení.

 Samsung NaviBot

Windows aj vo vysávačoch

Mozgom robotického vysávača NaviBot je operačný systém Windows CE, ktorý sa stará o vyhodnocovanie všetkých parametrov a meraní 38 senzorov (antikolízne a únikové senzory, senzory proti pádu, nárazníkové senzory, senzory proti namotaniu káblov/kobercových strapcov, senzor gyroskopický a kamerový, auto-stop senzor a senzor stavu batérie). NaviBot dokonca disponuje šiestimi rôznymi módmi vysávania – Auto, Manual, Max, Spot, Edge, Odložený štart/Denný harmonogram, pomocou ktorých si môžete nastaviť upratovanie robota tak, ako vám najviac vyhovuje. S rozmermi 592 x 498 x 166 mm a hmotnosťou 4 kg pritom nebude zavadzať v žiadnom byte. Objem nádoby na špinu je pritom 0,6 litra. 

Samsung NaviBot

Virtual Guard

Funkcia Virtuálna stena vytvára neviditeľnú stenu, ktorá napríklad zabráni, aby sa NaviBot dostal k vášmu domácemu miláčikovi. Vďaka nej si môžete určiť aj to, v akom poradí budú jednotlivé miestnosti povysávané. NaviBot Vám teda nebude nesystematicky prechádzať z jednej miestnosti do druhej, ale najskôr povysáva miestnosť, ktorú zvolíte, a následne sa presunie do druhej. NaviBot sa vraj tiež dobije oproti bežnému robotickému vysávaču o 1 hodinu rýchlejšie a po začatí vysávania vydrží upratovať až 90 minút. Súčasťou balenia modelu VCR8855 je dokovacia stanica, 2 ks Virtual Guard, diaľkové ovládanie, náhradný filter a kefa. Spolu s modelom Samsung NaviBot VCR8855 bude na slovenský trh uvedený aj model VCR8845, ktorý bude mať ovládanie tlačidlami, 1 ks Virtual GuardTM a 1 náhradný filter. Orientačná cena NaviBot VCR8855 je 507,00 €, cena modelu SR8845 je 429,00 €.

 Samsung NaviBot

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.